وضعیت بازگشایی دانشگاه‌ ها در سال جدید
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کلاس‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاهها در سال تحصیلی آینده به صورت حضوری برگزار خواهد شد

توضیحات وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دریاره وضعیت بازگشایی دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کلاس‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاهها در سال تحصیلی آینده به صورت حضوری برگزار خواهد شد. وی ادامه داد: مسوولان وزارت بهداشت و درمان اعلام کرده‌اند شرایط در این زمینه فراهم می‌شود و در مرداد ماه امسال واکسیناسیون کرونا به جمعیت دانشگاهی، استادان، کارکنان دانشگاه و دانشجویان تسری می‌یابد.

منصور غلامی پنجشنبه شب در حاشیه مراسم افتتاح مرکز خراسان شناسی در مشهد طی گفتگو با خبرنگاران افزود: مسوولان وزارت بهداشت و درمان اعلام کرده‌اند شرایط در این زمینه فراهم می‌شود و در مرداد ماه امسال واکسیناسیون کرونا به جمعیت دانشگاهی، استادان، کارکنان دانشگاه و دانشجویان تسری می‌یابد.

وی ادامه داد: با تحقق این امر علاقه‌مند هستیم سال تحصیلی آینده با حضور دانشجویان آغاز شود و دانشجویان مقطع کارشناسی نیز هر زمان شرایط امن مهیا شود در دانشگاهها حضور خواهند یافت.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پیش‌بینی ما این است که در نیمسال دوم تحصیلی تمامی کلاسها حضوری خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به افتتاح مرکز خراسان شناسی افزود: مراکز فرهنگی در شهرها ویژگی‌های خاصی را برای توسعه فرهنگ و باورهای فرهنگی ملتها دارند.

غلامی ادامه داد: اهمیت اینگونه مراکز به خصوص در مناطقی مانند خراسان که در طول تاریخ محل و مرکز مهم مبادلات فرهنگی، تجاری و سیاسی بوده‌اند، بسیار زیاد است و می‌تواند محل آموزش برای عموم مردم و رفت و آمد فرهیختگان باشد.

وی گفت: راه‌اندازی این مرکز در مشهد با همکاری دانشگاه و مدیریت شهری نمونه خوب و قابل توسعه است که امیدواریم در دیگر شهرها هم با توجه به سابقه فرهنگی متنوعی که دارند این همکاری ها صورت گیرد تا حضور دانشگاه علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه در حوزه‌های فرهنگی هم بیش از پیش توسعه یابد.

وزیر علوم افزود: اینکه شهرداری این اندیشه را دارد که خدمت به مردم فقط خدمات رایج روزانه نیست بسیار ارزشمند است. اینکه ظرفیت دانشگاه ها را بشناسیم و آن را به سوی خدمت به مردم هدایت کنیم گرانقدر است.

وی ادامه داد: از حوزه فرهنگ نباید غافل شویم. آنچه ما را در برابر حوادث تاریخی بیمه کرده باورهای فرهنگی و آشنایی با تاریخ غنی و ریشه دار مردم است که بخصوص جوانها باید با این سرمایه بسیار ارزشمند آشنا شوند و در این فضا ها قرار گیرند. تربیت فرهنگی مکمل تربیت علمی و دانش افزایی است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: irna.ir