صحبت های رئیس دانشگاه تهران در مورد ورود لباس شخصی ها به دانشگاه
رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: رفتار‌های حراست نیاز به اصلاح دارند، اما زمانیکه ما حرمت نهاد‌های داخل دانشگاه را نگه نداریم، نهاد‌های بیرونی با حساسیت وارد می‌شوند

افشاگری از ورود لباس شخصی‌ها به دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران گفت: این همه در کشور‌های مختلف مثل فرانسه و آمریکا و ... اعتصابات و اعتراضات مختلف اتفاق می‌افتد، اما در کدامشان روند علمی آن را متوقف می‌کنند.

محمد مقیمی در نشست پرسش و پاسخ با تشکل‌های مختلف دانشجویی که دیروز در تالار فردوسی دانشکده ادبیات برگزار شد، اظهار کرد: ما قائل به این هستیم که باید گفتگو بین ذی‌نفعان دانشگاه شکل بگیرد و در فضایی عالمانه و با اخلاق‌مداری این اتفاق بیافتد.  این همه در کشور‌های مختلف مثل فرانسه و آمریکا و ... اعتصابات و اعتراضات مختلف اتفاق می‌افتد، اما در کدامشان روند علمی آن را متوقف می‌کنند؟  این تحریم کلاس‌ها خبر خوبی را به بیرون از دانشگاه مخابره نمی‌کند و تصویر علاقه دانشجو به تعطیلی کلاس‌ها را نشان می‌دهد که در دانشجو بیاید دانشگاه چند فحش دهد بعد به خوابگاه برود تا استراحت کند.

وی با بیان این مطلب که ورود لباس شخصی‌ها در دانشگاه تهران در حداقل‌ترین میزان ممکن اتفاق افتاد، گفت: اگر بخواهیم صادق باشیم نهاد‌های امنیتی نسبت به اتفاقات دانشگاه بی‌تفاوت نیستند.  رفتار‌های حراست نیاز به اصلاح دارند، اما زمانیکه ما حرمت نهاد‌های داخل دانشگاه را نگه نداریم، نهاد‌های بیرونی با حساسیت وارد می‌شوند.

مقیمی تصریح کرد: آنچه در دانشگاه تهران اتفاق افتاد، نزدیک سی روز اجتماعات رقم خورد در کدام اجتماعات حراست ممانعت کرد؟ درست است برخی رفتار‌های اشتباه نیز صورت گرفت که باید تعدیل شود. می‌گویند دانشجو مصونیت دارد، اما تا کجا این دانشجو مصونیت دارد؟


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.ir