یک دانشگاه ایران علیه اقدام متحجرانه طالبان
رئیس پژوهشکده آموزش باز و از راه دور دانشگاه پیام نور از آمادگی برای آموزش مجازی و از راه دور دختران دانشجوی افغانستانی خبر داد

دانشگاه پیام نور از آمادگی برای آموزش مجازی و از راه دور دختران دانشجوی افغانستانی خبر داد

​رئیس پژوهشکده آموزش باز و از راه دور دانشگاه پیام نور افزود: آمادگی داریم دختران افغانستانی که از تحصیلات آکادمیک محروم شده‌اند را زیر پوشش آموزش مجازی و از راه دور قرار دهیم تا از نعمت تحصیلات محروم نشوند.

به نقل از روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر بهمن زندی با اشاره به ممنوعیت تحصیل زنان افغانستانی در دانشگاه  گفت : جا دارد وزارت علوم ، حوزه‌های علمیه قم و نجف عمل ناصواب طالبان مبنی بر ممنوعیت تحصیل زنان در دانشگاه را محکوم کنند.

 وی به محکومیت طالبان از سوی دانشگاه الازهر مصر اشاره و اضافه کرد: این دستور طالبان موجب هتک حرمت حضرت خاتم الانبیا و قرآن کریم است که چهره منور رسول خدا را در جهان تیره و تار نشان خواهد داد؛ لذا بر دانشگاهیان ایران واجب است که این حرکت ارتجاعی طالبان را بشدت محکوم کنند.

 رئیس پژوهشکده آموزش باز و از راه دور دانشگاه پیام نور افزود: آمادگی داریم دختران افغانستانی که از تحصیلات آکادمیک محروم شده‌اند را زیر پوشش آموزش مجازی و از راه دور قرار دهیم تا از نعمت تحصیلات محروم نشوند.

 وی بر لزوم همیاری وزارت علوم با دانشگاه پیام نور جهت انجام این مهم ، تاکید کرد و گفت : با این ابتکار فرصت یادگیری علم و دانش برای دختران افغانستانی که اکنون از تحصیلات عالی محروم شده‌اند، فراهم  می شود .


گردآوری:گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: خبرگزای صدا و سیما