رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: همه دانشجویان در هفته خوابگاهها می­توانند با مراجعه به سایت صندوق رفاه دانشجویی و قسمت فروشگاه الکترونیک درخواست وام خرید کالا را ارائه دهند.

دکتر فرهاد جعفری با اعلام این خبر افزود: وام خرید کالا یک میلیون ریال است که به مناسبت هفته خوابگاهها همه دانشجویان می­توانند با مراجعه به آدرس www.eshop.srd.ir برای خرید کالاهای آموزشی و کمک آموزشی از آن استفاده کنند.
وی بازپرداخت این وام را مانند سایر وامهای صندوق رفاه 48 ماهه اعلام کرد و افزود: دانشجوی متقاضی باید فهرست کالاهای مورد نظر خود را با مراجعه به فروشگاه الکترونیک سایت صندوق رفاه انتخاب و به صندوق رفاه دانشگاه خود اعلام کند که پس از ارسال آن فهرست به صندوق رفاه مرکزی وام یک میلیون ریالی در اختیارش قرار خواهد گرفت.
بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، جعفری با بیان اینکه هر دانشگاهی برای وام خرید کالا سهمیه­ای دارد که به مناسبت هفته خوابگاهها این سقف برداشته شده است اظهار داشت: در هفته خوابگاهها هر دانشگاهی می تواند بدون در نظرگرفتن سهمیه دانشگاهی از این فروشگاه کالا بخرد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به این موضوع که برخی از دانشگاهها اجاره بهای خوابگاهها را به حساب خود واریز می کنند، گفت: طبق قانون این اجاره بها باید به صندوق واریز شود اما برخی از دانشگاهها این اجاره بها را به صورت نقدی از دانشجو دریافت می کنند که این غیرقانونی است.
وی اضافه کرد: اجاره بهای خوابگاه به عنوان یکی از منابع اعتباری صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت است و برای اعطای تسهیلات باید به حساب صندوق رفاه واریز شود که متاسفانه برخی دانشگاهها آن را به حساب خود واریز می کنند.
جعفری خاطرنشان کرد: در همین زمینه وزیر بهداشت در ابلاغیه ای در 15 اردیبهشت 89 به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور از آنها خواست به قانون عمل کرده و مبالغ اجاره بهای خوابگاهها را به حساب صندوق رفاه دانشجویی واریز کنند که امیدواریم هرچه زودتر به این دستور عمل شود.هفته خوابگاههای دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور 18 تا 24 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
 
 
 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news 
منبع:mehrnews.com