رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح دلایل تأثیر معدل به جای نمرات دروس و سوابق تحصیلی در کنکور 89 گفت:...
 
 
 رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح دلایل تأثیر معدل به جای نمرات دروس و سوابق تحصیلی در کنکور 89 گفت: با توجه به تصمیمگیری اعضای کارگروه ماده 4 قانون پذیرش دانشجو به این نتیجه رسیدیم که امسال نیز معدل را در کنکور تأثیرگذار کنیم تا حقی از کسی ضایع نشود.

محمد حسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به تصمیمگیری اعضای کارگروه ماده 4 قانون پذیرش دانشجو که یک ماه قبل تشکل شده به این نتیجه رسیدیم که امسال نیز مانند ساال گذشته معدل را در کنکور تأثیرگذار کنیم تا حقی از کسی ضایع نشود.

وی اظهار داشت: زمانی می توان دروس را در قبولی کنکور تأثیرگذار کرد که آموزش و پرورش بتواند اطلاعات تمامی دروس تعیین شده سال سوم تمامی داوطلبان کنکور سراسری را برای سازمان سنجش ارسال کند.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به مشکل امسال در عدم تأثیر نمرات دروس در کنکور گفت: وزارت آموزش و پرورش نتوانست نمرات دروس تمامی داوطلبان کنکور را ظرف مدت تعیین شده به سازمان سنجش ارائه دهد از این رو مجبور شدیم به میزان 15 درصد معدل سال سوم دبیرستان را برای داوطلبان نظام جدید سال های 84 به بعد کنکور اعمال کنیم.

وی اظهار داشت: این 15 درصد در نمره کل داوطلبان تأثیر گذاشته است و رتبه اعلام شده بر این اساس به دست آمده است.

سرورالدین گفت: آموزش و پرورش باید با برنامه ریزی مناسب برای همه دروس داوطلبان فایلی تهیه و به موقع به سازمان سنجش ارائه دهد.

به گزارش مهر، سازمان سنجش از زمان ثبت نام داوطلبان کنکور اعلام کرده بود که امسال نمرات دروس را به جای معدل در کنکور به میزان 15 درصد محاسبه خواهد کرد و حتی دروس تاثیرگذار در کنکور نیز اعلام شده بود.
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com