وزیر علوم از ابلاغ آئین نامه جدید تسهیل نقل و انتقال دانشجو طی هفته آینده و اجرایی شدن آن در سال تحصیلی پیش رو خبر داد.
  
وزیر علوم از ابلاغ آئین نامه جدید تسهیل نقل و انتقال دانشجو طی هفته آینده و اجرایی شدن آن در سال تحصیلی پیش رو خبر داد و گفت: در آئین نامه جدید متقاضیان تنها یک ترم در دانشگاه مبدأ تحصیل می کنند و سپس بر اساس آئین نامه به دانشگاه مورد تقاضا منتقل شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، کامران دانشجو امروز یکشنبه در پاسخ به مهر در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: پیش از این باید دانشجو 2 ترم در دانشگاه مبدأ تحصیل می کرد و معدل لازم برای انتقال را کسب می کرد اما اکنون این 2 ترم در آئین نامه به یک ترم تغییر پیدا کرده است به طور کلی شرایط انتقال دانشجویان بسیار سخت بود که آن را تسهیل کردیم.

وزیر علوم همچنین از تسهیلات برای دانشجویانی خبر داد که والدینشان در نزدیک ترین محل دانشگاه مقصد قرار می گیرند و خاطرنشان کرد: همان طور که از عنوان آئین نامه نقل و انتقال دانشجو پیدا است فردی می تواند از آن بهره مند شود که دانشجو باشد یعنی در دانشگاه مبدأ ثبت نام کرده باشد در غیراین صورت معنا ندارد فردی که تازه در کنکور پذیرفته شده و ثبت نام نکرده است بتواند از آن بهره مند شود.

دانشجو تاکید کرد: افرادی که خواستار بهره گیری از تسهیلات نقل و انتقال دانشجویان هستند حتما باید نیمسال اول را در دانشگاه مبدأ ثبت نام و تحصیل کرده باشند.

وزیر علوم در ادامه از ثبت نام 7 هزار متقاضی عضویت در هیئت علمی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی تحت پوشش وزارت علوم خبر داد و گفت: با توجه به لغو بخشنامه ای که بر اساس آن دارندگان مدرک فوق لیسانس نمی توانند عضو هیئت علمی شوند، پیش بینی می شود تا 20 شهریور ماه تعداد ثبت نام کنندگان به 10 هزار نفر نیز برسند.

وی در پاسخ به خبرنگاری که درباره وضعیت تغییر روسای دانشگاهها پرسید، گفت: تغییراتی که در روسای دانشگاهها صورت گرفته نتیجه یکسال فعالیت یک هزار و 500 نفر ساعت کار کارشناسی است به عنوان وزیر از حق خود برای تغییر روسای دانشگاهها استفاده کردم و نمی توان به این امر انگ سیاسی زد چون تغییراتی که در روسای دانشگاهها اعمال شده کمتر از 15 درصد است ضمن اینکه اصلا دولت همان دولت است بنابراین تغییر روسای دانشگاهها سیاسی نیست.

کامران دانشجو درباره اینکه آیا روند تغییرات در مدیریت مراکز علمی کشور ادامه پیدا می کند، گفت: رصد عملکرد روسای دانشگاهها و معاونان و مدیران کل وزارت علوم بر عهده وزیر علوم است لذا مرتب وضعیت و عملکرد مدیران را رصد می کنم و اگر کسی نتواند آن طور که مردم انتظار دارند کار کند، فرد دیگری را برای مسئولیت و برآورده شدن انتظارات مردم معرفی می کنم.

 

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com