سلیمی یادآور شد: بر این اساس سیستمهای مورد نیاز باید تا آن زمان تهیه شود و تکلیف دروسی که باید در امتحان نهایی مد نظر باشند مشخص شود. همچنین تکلیف فنی حرفه ای ها و هنرستانی ها نیز روشن شود...
 
 
 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از جمع بندی کمیسیون آموزش برای تاریخ نهایی حذف کنکور خبر داد و گفت: سال 1392 به عنوان سال حذف کنکور اعلام شد که این موضوع به وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش اعلام شد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص زمان اجرا شدن قانون حذف کنکور گفت: سال 92 به عنوان سال حذف کنکور در نامه ای به وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم با اعلام این زمان این دو وزارتخانه بتوانند هماهنگیهای لازم را برای اجرای هرچه بهتر این قانون فراهم کنند.

سلیمی یادآور شد: بر این اساس سیستمهای مورد نیاز باید تا آن زمان تهیه شود و تکلیف دروسی که باید در امتحان نهایی مد نظر باشند مشخص شود. همچنین تکلیف فنی حرفه ای ها و هنرستانی ها نیز روشن شود.

به گزارش مهر، قانون نحوه ساماندهی پذیرش دانشجو (حذف کنکور) از سال 85 تصویب و بر اساس آن قرار شد از سال 90 کنکور حذف شود اما با توجه به اینکه اقدام جدی برای اجرای آن صورت نگرفت، مسئولان دولت و مجلس تصمیم به تأخیر در اجرای آن گرفتند. بر اساس آخرین تصمیم گیری ها قرار شد اجرای این قانون در سالهای 92 و یا 93 اجرایی شود. در قانون حذف کنکور سوابق تحصیلی داوطلبان از دوران دبیرستان جایگزین کنکور می شود.
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com