وزير علوم ادامه داد: وقتی اختلاطی كه بر مبنای روابط الگو برداری شده از روابط غربی پسر و دختر و مناسبات درون دانشگاه‌های غربی باشد را در دانشگاه‌های كشور نمی‌پذيريم، می‌گويند، دانشجو گفت كه "اختلاط را نمی‌پذيريم. " اما نمی‌پرسند و تبيين نمی‌كنند كه چه چيزی را نمی‌پذيريم؟...
 
 
وزیر علوم گفت:اختلاطی كه بر مبنای روابط الگو برداری شده از روابط غربی پسر و دختر و مناسبات درون دانشگاه‌های غربی باشد را در دانشگاه‌های كشور نمی‌پذیریم.

كامران دانشجو،‌ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، افزود: متأسفانه دشمنان در بسیاری از مواقع سعی در مسموم كردن فضا دارند و دشمن در باطلی كه دارد خیلی سرمایه‌گذاری و پافشاری می‌كند.

وی گفت: وقتی حرف از مناسبات سالم در دانشگاه‌ها می‌زنیم، دشمنان می‌گویند "می‌خواهند دیوار بكشند، می‌خواهند دانشگاه‌ها را تك جنسیتی كنند " ولی وقتی می‌گویم با حضور فعال دخترها و پسرها در دانشگاه مشكل نداریم این حرف‌ها را مطرح نمی‌كنند و در اخبار نمی‌آورند.

وزیر علوم ادامه داد: وقتی اختلاطی كه بر مبنای روابط الگو برداری شده از روابط غربی پسر و دختر و مناسبات درون دانشگاه‌های غربی باشد را در دانشگاه‌های كشور نمی‌پذیریم، می‌گویند، دانشجو گفت كه "اختلاط را نمی‌پذیریم. " اما نمی‌پرسند و تبیین نمی‌كنند كه چه چیزی را نمی‌پذیریم؟ چون اگر تبیین كنند تمام خانواده‌های ایرانی آن را نمی‌پذیرد، تمام دانشجویان ایرانی این را نمی‌پذیرند، چون دانشجویان ما به كرامت انسانی قائل هستند.

وی با تأكید بر اینكه حضور و مشاركت مؤثر دختر و پسر را یك فرصت و مایه پیشرفت مملكت می‌دانیم، گفت: حضور فعال دختران و پسران در پژوهش و تحقیقات و دانش برای كشور یك فرصت است و تهدید نیست.

دانشجو گفت: دانشگاه‌های ایران باید بتوانند الگوی دانشگاه اسلامی ایرانی را برای دنیا ابلاغ كنند، چون دنیا در انتظار چنین الگویی است. مردم دنیا به این جمع‌بندی رسیده‌اند كه لیبرال دموكراسی، جواب نمی‌دهد، در هیچ چیزی جواب نمی‌دهد، در اقتصاد جواب نمی‌دهد، در روابط انسانی جواب نمی‌دهد، در خانواده جواب نمی‌دهد، و به همین دلیل مردم دنیا دچار سردرگمی شده‌اند.

وی ادامه داد: ما باید جایگزین مناسبی برای انسان سازی بدهیم و مطرح كنیم كه انسان در دانشگاه درست می‌شود. انسان مناسب، شاخصه‌های خودش را می‌خواهد و شاخصه‌ مناسب براساس آموزه‌های دینی است. باید بر گرفته از اسلام باشد، فقط برنمی‌گردد به تعلیم بلكه به تربیت هم برمی‌گردد، هم تعلیم و هم تربیت باید برگرفته از آموزه‌های دینی باشد.

وزیر علوم اظهار كرد: رفتار، گفتار، نگاه، اخلاق و تدریس باید در داخل دانشگاه برگرفته از شاخص‌های اسلامی ایرانی باشد، اگر این شد مناسبات درون دانشگاه ما مناسبات سالم و دانشگاه پویا و حركت كننده خواهد بود. این دانشگاه برای جهان و ملتی كه منتظر است الگو می‌شود و دنیا منتظر این نوع دانشگاه است.

وی گفت: ما می‌گوییم دانشگاه باید انسان تحویل دهد و براساس آموزه‌های دینی‌مان انسان كسی است كه توحیدی باشد و این انسان توحیدی دانشگاهی می‌خواهد مناسب با شأن خود كه البته دانشگاه‌های ما اساتید دیندار و ولایت‌مدار، عالم و دانشمند و دانشجویان پر تلاش زیاد دارد.
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:tabnak.ir