کامران دانشجو وزیر علوم، محمود ملاباشی معاون دانشجویی وزیر علوم و محمدحسین مجلس آرا مدیرکل امور دانش‌آموختگان وزارت علوم در گفتگوهای جداگانه‌ای درباره تکلیف دانشجویان ایرانی در انگلیس پس از تصویب قطع رابطه با انگلیس در مجلس شورای اسلامی پاسخ دادند...
 
 
 

به گزارش خبرنگار مهر، قطع روابط ایران و انگلیس توسط کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است. 

موضوع تکلیف دانشجویان شاغل به تحصیل در انگلیس پیس از اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی بخواهند در صحن علنی مجلس رأی به قطع کامل روابط با انگلیس دهند، زمانی جدی تر شد که کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این باره اظهار نظر کرد.

کاظم جلالی گفت: سعی بر این است که قانون قطع رابطه با انگلیس به نوعی تنظیم شود که آسیبی به دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای انگلیس وارد نشود. از طرفی دانشگاه‌های معتبر زیادی در دنیا وجود دارد که این دانشجویان می‌توانند در آنها تحصیل کنند؛ البته پس از تبدیل این طرح به قانون، دولت باید اقداماتی در مورد این موضوع انجام دهد.

کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه در صورتی که مجلس شورای اسلامی قطع کامل رابطه با انگلیس را تصویب کند وضعیت دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در انگلیس چه می شود گفت: "در موقعیتی نیستم که بخواهم این موضوع را پاسخ دهم. جای دیگری در این رابطه تصمیم می گیرند و بعد از اینکه تصمیم گرفتند اقدام خود را انجام می دهند."

وی در پاسخ به اینکه آیا آن مجموعه تصمیم گیرنده "وزارت امور خارجه" است گفت: "به هر حال مجموعه ای غیر از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این رابطه تصمیم می گیرند."

 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com