در آزمون کارشناسی ارشد سال 90 نزدیک به 100 هزار نفر بیش از سال گذشته شرکت کرده بودند. در مجموع 870 هزار نفر در آزمون سال جاری شرکت کردند که بیش از 100 حوزه امتحانی و 40 شهرستان در این آزمون دخیل بودند.

عصر ايران:رئیس سازمان سنجش با اشاره به موضوعاتی که تحت عنوان تخلف در آزمون کارشناسی ارشد 90 مطرح شده است، گفت: تنها یک مورد تخلف همراه داشتن تلفن همراه در یکی از حوزه ها رخ داد که با شخص خاطی برخورد و به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات معرفی شد.

محمدحسین سرورالدین افزود: در آزمون کارشناسی ارشد سال 90 نزدیک به 100 هزار نفر بیش از سال گذشته شرکت کرده بودند. در مجموع 870 هزار نفر در آزمون سال جاری شرکت کردند که بیش از 100 حوزه امتحانی و 40 شهرستان در این آزمون دخیل بودند.

در سلامت آزمون کارشناسی ارشد سال 90 خللی وارد نشده است

وی یادآور شد: آنچه برای ما مهم است این است که به اصل آزمون خللی وارد نشود که در این آزمون هم همینطور بوده است. مسائلی که درباره تخلف در آزمون در رسانه های مختلف مطرح شده درست نیست.

سرورالدین با اشاره به یکی از مشکلات آزمون ارشد در حین اجرا اظهار داشت: در یکی از حوزه های امتحانی به دلیل ازدحام جمعیت داوطلبان ورودی به حوزه امتحانی و نزدیکی به آغاز آزمون، رئیس حوزه تصمیم گرفته است که فرآیند ورود را تسهیل کند تا داوطلبان بدون استرس وارد شوند و پس از اینکه در جای خود مستقر شدند، کلیه وسائل آنها را جمع آوری کردند.

تذکر به مسئول حوزه دارای مشکل

وی تاکید کرد: از نظر ما این شیوه درستی نبوده و به مسئول حوزه تذکر داده شده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره یک مورد تخلف به همراه داشتن تلفن همراه اظهار داشت: در یکی از حوزه ها یک مورد تخلف تلفن همراه بوده که عوامل اجرایی آن را ضبط کرده اند و به سازمان سنجش آموزش کشور گزارش شده است.

وی افزود: این تخلف صورت جلسه شده و به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونها معرفی می شود و در آنجا مورد رسیدگی قرار می گیرد.

51 درصد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد را پسران و 49 درصد داوطلبان را دختران تشکیل می دهند

سرورالدین با اشاره به تغییراتی که در زمینه شرکت داوطلبان در این دوره از آزمون ارشد وجود داشته است، گفت: علی رغم اینکه در آزمون سراسری 60 درصد داوطلبان را دختران و 40 درصد داوطلبان را پسران تشکیل می دهند اما در آزمون کارشناسی ارشد 51 درصد داوطلبان را پسران و 49 درصد داوطلبان را دختران تشکیل می دهند.

وی یادآور شد: این موضوع نشان می دهد که 20 درصد دختران پس از فارغ التحصیلی در کارشناسی در کارشناسی ارشد ادامه تحصیل نمی دهند.

اعلام نتایج اولیه در نیمه دوم اردیبهشت و نتایج نهایی در نیمه اول شهریورماه 90

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 90 گفت: نتایج اولیه در نیمه دوم اردیبهشت ماه اعلام می شود و پس از انتخاب رشته، نتایج نهایی در نیمه اول شهریورماه 90 اعلام خواهد شد.

گردآوری:گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع:asriran.com