داوطلبانی هم در که مورد نحوه برگزاری آزمون دکترای امسال اعتراض دارند می‌توانند به این شماره، فکس بزنند.»


مهر:بعد از گذشتن چندهفته از برگزاری آزمون دکترا، اعتراض داوطلبان به نحوه برگزاری آن همچنان ادامه دارد. کمی بعد از برگزاری این آزمون بود که خبرگزاری مهر در گزارشی، از اعتراض تعدادی از داوطلبان خبر داد که گفته بودند سازمان سنجش اجازه نداده آنها در شهری که برای آزمون دادن انتخاب کرده‌اند، امتحان بدهند.

آنها گفته‌اند سازمان سنجش شهری که محل اقامت داوطلب تلقی کرده را به عنوان محل آزمون افراد مشخص کرده و اجازه نداده آنها با وجودی که اطلاعات خود را در سامانه اینترنتی این سازمان اصلاح کرده‌اند، در شهری امتحان بدهند که مورد علاقه شان بوده.

با این حال، سازمان سنجش بلافاصله با اعلام اینکه «طبق آئین نامه برگزاری آزمون، شهرستان محل اقامت فعلی داوطلب، همان محل آزمون فرد است و داوطلبان در فرصت های اعلام شده می توانستند مشخصات خود را ویرایش و اصلاح کنند» مسئولیت این موضوع را متوجه داوطلبان کرده است. اما در مقابل جلال طباطبایی معاون اجرایی این سازمان گفته است که « یکی از ویژگی های مهم این آزمون شخصی سازی دفترچه های کنکور دکتری است و از همین رو داوطلب برای شرکت در آزمون باید به همان حوزه امتحانی مندرج در کارت خود مراجعه کند و امکان تغییر حوزه امتحانی برای داوطلبان وجود ندارد.»

اما بعد از آنکه یکی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس به خبرآنلاین گفت که اگر داوطلبی در این مورد اعتراض دارد، می‌تواند به این کمیسیون مراجعه کند، روز گذشته علی عباسپور تهرانی فرد، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور در کافه خبر ضمن پاسخگویی به سوالات خبرآنلاین، خبر از راه اندازی شماره فکسی در کمیسیون آموزش مجلس برای دریافت شکایات مردم در حوزه آموزش کشور خبر داد.

او در این مورد گفت: « داوطلبانی هم در که مورد نحوه برگزاری آزمون دکترای امسال اعتراض دارند می‌توانند به این شماره، فکس بزنند.»

شماره این فکس 33440066 است که به گفته رئیس کمیسیون آموزش، افراد می‌توانند در هرساعتی از شبانه‌روز به آن فکس بزنند.
 
 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com