قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در دیدار با سفیر ارمنستان در ایروان، چارچوب نظام مندشدن تحصیل داوطلبان ایرانی در جمهوری ارمنستان و شیوه نامه اعزام و تحصیل دانشجویان ایرانی را جهت اجرا به وی اعلام کرد.

مهر: به دنبال سفر هیئت اعزامی وزارت علوم به جمهوری ارمنستان و مذاکرات و تصمیمات به عمل آمده در خصوص دستیابی به راههای گسترش همکاریهای آموزشی، پژوهشی و فناوری به ویژه ارزیابی دانشگاههای جمهوری ارمنستان، دکتر ارسلان قربانی - قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل چارچوب نظام مندشدن تحصیل داوطلبان ایرانی در جمهوری ارمنستان و شیوه نامه اعزام و تحصیل دانشجویان ایرانی را جهت اجرا به وی اعلام کرد.

در این نشست طرفین ضمن مثبت قلمداد کردن همکاری های دانشگاهی بین دو کشور از جمله تبادل استاد و اعزام دانشجویان بین دو کشور، نظام مند شدن اعزام و تحصیل دانشجویان ایرانی در جمهوری ارمنستان را گامی مهم در ارتقای وضعیت تحصیلی دانشجویان و دانشگاههای دو کشور دانستند.

رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تعیین شرایط و ضوابط نظام مند برای بهبود وضعیت اعزام و ارتقای کیفی و سطح تحصیل و موقعیت علمی دانشگاههای جمهوری ارمنستان را برای ارتقای سطح علمی اساتید، دانشجویان و دانشگاه های دو کشور ایران و ارمنستان بسیار مهم و مؤثر دانست.

موفقیت در آزمون زبانهای انگلیسی و ارمنی، اولویت بندی مقاطع و رشته های مورد نیاز، منطقی شدن مدت زمان حضور و طول مدت تحصیل از شرایط مورد نظر در خصوص نحوه اعزام و تحصیل دانشجویان ایرانی در ارمنستان است.
 
 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com