مردی که پسر 22 ساله اش را با کوبيدن کپسول پيک نيک به سرش کشته و جسدش را مثله کرده بود، سرانجام شناسايی و دستگير شد.

 

چندی قبل در پی تماس تلفنی از سوی یکی از شهروندان بندرعباس، افسر نگهبان کلانتری 14 این شهر از کشف جسد تکه تکه شده جوانی در یک خرابه واقع در شهرک نبوت مطلع شد.

به دنبال این خبر بلافاصله اکیپی ویژه برای بررسی ماجرا به محل کشف جسد اعزام شدند و همزمان بازپرس امانی بازپرس کشیک جنایی بندرعباس نیز خود را به شهرک نبوت رساند و تحقیقات پیرامون این موضوع را آغاز کرد.

جنازه مقتول که مثله و در چند کیسه قرار داده شده بود پس از انجام اقدامات اولیه به پزشکی قانونی انتقال یافت. همزمان کارشناسان اداره تشخیص هویت نیز تحقیقات خود را برای شناسایی هویت مقتول که جوانی 20 تا 24 ساله به نظر می رسید، آغاز کردند.

در این اثنا مردی به پلیس مراجعه و اعلام کرد پسرش چند روزی است مفقود شده است.

 او به ماموران گفت پسر 22 ساله ام که غلامرضا نام دارد و دانشجو است، چند روز قبل برای رفتن به دانشگاه از خانه بیرون رفت اما دیگر بازنگشت. از آنجایی که مشخصاتی که این مرد از پسرش اعلام می کرد تا حدودی شبیه جسد کشف شده بود کارآگاهان از وی خواستند به پزشکی قانونی برود و جسد کشف شده را مشاهده کند.

این مرد که محمد نام دارد، با دیدن اعضای تکه تکه شده تایید کرد مقتول پسر 22 ساله اش است. بدین ترتیب با فاش شدن هویت مقتول پلیس یک گام پیشروی کرد. از آنجایی که نحوه کشتن غلامرضا نشان می داد او قربانی یک انتقام جویی شده است با کمک پدر او تحقیقات روی شناسایی افرادی که احتمال داشت با مقتول خصومت داشته باشند، متمرکز شد. اما این تدبیر راه به جایی نبرد و محمد نتوانست هیچ مظنونی را به پلیس معرفی کند. در این میان برخوردهای محمد که خود را غمگین نشان می داد و برای پسرش بی تابی می کرد، ظن کارآگاهان را برانگیخت.

در تحقیقات نامحسوسی که انجام شد افسران پلیس پی بردند محمد از مدت ها قبل با پسرش دچار اختلافات شدیدی بوده است.این اختلافات قدیمی به عنوان انگیزه یی برای فرزندکشی مورد بررسی قرار گرفت. تا اینکه سرانجام محمد به پلیس آگاهی احضار شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

وی ابتدا با اظهاراتی فریبنده سعی کرد ماموران را گمراه کند. اما سرانجام شگردهای پلیسی باعث شد او کشتن غلامرضا را بپذیرد. وی در این تحقیقات انگیزه اش را از کشتن پسرش، کینه یی قدیمی اعلام کرد و ماجرای به قتل رساندن او را این طور شرح داد؛من و غلامرضا بیشتر اوقات با هم درگیری داشتیم. او با من به عنوان پدرش رفتار خوبی نداشت و به خاطر برخوردهایش از او ناراضی بودم. این اواخر رفتار آزاردهنده پسرم به حدی شده بود که من از او کینه به دل گرفتم و مصمم شدم او را تنبیه کنم.

صبح روز حادثه من و پسرم در خانه تنها بودیم. بقیه بچه هایم به مدرسه رفته بودند و همسرم نیز برای خرید نان از خانه خارج شده بود. چون غلامرضا خواب بود من فرصت را مناسب دیدم و یک لحظه تصمیم گرفتم او را بکشم. در حالی که سکوت عجیبی در خانه حاکم بود بی اختیار یک کپسول پیک نیکی از آشپزخانه برداشتم و به سمت پسرم رفتم و در یک لحظه آن را به سر غلامرضا کوبیدم و جانش را گرفتم. پس از آن در حالی که سر غلامرضا غرق در خون بود، تصمیم گرفتم پیکر او را تکه تکه کنم تا بتوانم آن را راحت تر از خانه خارج کنم.

متهم به قتل ادامه داد؛ جسد غلامرضا را به حمام خانه بردم و در آنجا با یک چاقو تکه تکه کردم و هر تکه را داخل یک کیسه قرار دادم و شبانه به ساختمان مخروبه یی بردم.

بنابر این گزارش به دنبال اعترافات تکان دهنده این مرد فرزندکش وی به دستور بازپرس جنایی بندرعباس بازداشت شد و هم اکنون تحقیقات از او ادامه دارد.
منبع:عصر ايران