رئیس کل دادگستری استان یزد از دستگیری متهم سریالی تجاوز به عنف در استان یزد خبر داد و از مردم خواست در آرامش باشند زیرا قاتل دستگیر شده و پس از محاکمه به اشد مجازات خواهد رسید.
محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان یزد اظهار کرد: فردی که به صورت سریالی اقدام به تجاوز به نوامیس و متعرض به آنان می‌شد، دستگیر و تحقیقات مقدماتی متهم سریالی در دادگاه به اتمام رسیده است. حبیبی افزود: در آینده نزدیک دادگاه کیفری این متهم تشکیل خواهد شد و این فرد به اشد مجازات می‌رسد. رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: دستگاه قضا در برابر هنجار شکنان و قانون شکنان قاطعانه برخورد می‌کند و با برهم زنندگان امنیت و نظم به شدت برخورد خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد همچنین اعلام كرد با جدیت با قاتل کودک ۹ساله در مهریز برخورد خواهد کرد. حبیبی با بیان اینکه مردم در آرامش باشند زیرا قاتل دستگیر شده و پس از محاکمه به اشد مجازات خواهد رسید، قاتل را از اراذل و اوباش دانست و افزود: دستگاه قضایی به سرعت به پرونده وی رسیدگی خواهد کرد.

در همین حال، دادستان عمومی و انقلاب مهریز در شرح حادثه جنایت اخیر در این شهر گفت: محمد رضا کودک ۹ ساله‌ای که به قصد شرکت در مراسم عزاداری از منزل خود در شهرستان مهریز خارج شده بود، قربانی اعتماد کودکانه خود شد. عزیز صابریان اظهار کرد: پس از آنکه محمدرضای ۹ ساله، شب هنگام از منزل خود به قصد شرکت در مراسم عزاداری خارج شد و به خانه بازنگشت، والدین وی موضوع را به پلیس گزارش دادند و تحقیقات از‌‌ همان ساعات اولیه به سرعت و به طور جدی آغاز شد. وی با بیان اینکه گزارش ارائه شده به پلیس مبنی بر عدم مراجعه کودک ۹ ساله یک خانواده بود، بیان کرد: با پیگیری پلیس و نیروهای امنیتی یک فرد مظنون در این رابطه دستگیر شد و تحقیقات از وی به عنوان تنها مظنون پرونده آغاز شد.

وی تصریح کرد: شخص دستگیر شده ابتدا اتهام وارده به خود را رد کرد اما با بازرسی‌های انجام شده از منزل وی، پلیس متوجه وجود چند قطره خون شد که با جست‌وجوی بیشتر، لباس مقتول نیز در خانه قاتل پیدا شد. دادستان عمومی و انقلاب مهریز با بیان اینکه پس از پیدا شدن ادله کافی، مقاومت قاتل نیز به پایان رسید، عنوان کرد: وی زمانی که متوجه شد دیگر امکان انکار ندارد، به قتل اعتراف کرد.

وی افزود: قاتل در اعترافات خود اعلام کرد که مقتول را در حالی که تنها در کوچه به سمت هیئت عزاداری می‌‌رفته به سوار شدن به موتور و اینکه من نیز به هیئت می‌روم، دعوت کردم و او نیز پذیرفت و سوار شد اما در راه با ترفندهای مختلف او را به منزل بردم. صابریان خاطرنشان کرد: قاتل به قصد آزار و اذیت کودک را به منزل خود برده و در ‌‌نهایت نیز با یک ضربه چاقو به گلوی وی، کودک را به قتل رسانده و پیکر او را در داخل گونی گذاشته و نیمه شب در خیابان‌‌ رها می‌کند.

وی تصریح کرد: قاتل اکنون به قتل خود اعتراف کرده و روانه زندان شده و دستگاه قضایی نیز با جدیت پیگیر این پرونده خواهد بود. صابریان به شایعاتی مبنی بر روانی بودن قاتل، حضور داعش در منطقه، ارتکاب قتل توسط اتباع بیگانه، جدا شدن سر پسر بچه از بدن وی و... را رد کرد و اظهار داشت: قاتل بومی، اهل و ساکن مهریز بوده و حضور داعش در منطقه یا ارتکاب توسط اتباع بیگانه صحت ندارد.

وی گفت: بررسی‌های اولیه در مورد بیماری روانی قاتل نیز انجام شده و بیماری روانی که از قاتل سلب مسئولیت در قبال رفتار او کند در مورد وی وجود ندارد. دادستان مهریز ادامه داد: قاتل با یک ضربه چاقو کودک را به قتل رسانده و عضوی از بدن وی قطع نشده است. دستگاه قضایی استان یزد از خانواده‌ها خواست تا ضمن نظارت و کنترل بر رفت و آمد فرزندان، نسبت به عدم اعتماد به افراد در کوچه و خیابان به کودکان خود اطلاع‌رسانی و آموزش داشته باشند.گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: jamejamonline.ir

مطالب پیشنهادی :
تصادف زنجیره ای 40 خودرو در مشهد
متعصبان، زوج مسیحی را زنده زنده سوزاندند
کد‌پستی‌های کشور به روز می‌شود
سیاستمداران دست به عصا + تصاویر
توضیح وزیر درباره چشم قربانی اسیدپاشی
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
روحانی: ترامپ به اشتباه درباره ایران اعتراف کرد روحانی: ترامپ به اشتباه درباره ایران اعتراف کرد

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: براساس برخی گزارش‌ها که به طور رسمی به دست ما رسیده، آمریکایی‌ها در جلسات مهم با رهبران دنیا گفته اند که ما شکست خوردیم و مسیری که انتخاب کردیم نادرست بوده است و حتی رئیس جمهور آمریکا در یکی از جلسات مهم سیاسی به یکی از…

 
X