پسر 14 ماهه‌ای که در خودروی عمویش بود طعمه یک گروگانگیری ناخواسته شد.
«جواد» که 35 سال سن دارد و با خودروی سنگین کار می‌کند، شب جمعه گذشته دقایقی پسر کوچولوی برادرش را با خود بیرون برد تا با هم دور بزنند. عقربه‌های ساعت 12 شب را نشان می‌داد که جواد، خیابان بیهقی سبزوار را خلاف جهت پشت‌ سر گذاشت و جلوی بانک صادرات توقف کرد.

او از خودرو پیاده شد و با عجله به سراغ دستگاه عابربانک رفت تا مقداری پول برداشت کند اما در همین لحظه یک ناشناس پشت فرمان نشست و پا روی گاز گذاشت. جواد که باورش نمی‌شد چه می‌بیند، با ترس و وحشت به دنبال خودرو دوید اما نتوانست کاری انجام بدهد. باور نمی‌کرد «آرشاوین» کوچولو و خودرویش در چشم برهم‌زدنی از جلوی چشمانش محو شده‌اند. مرد جوان بلافاصله با پلیس 110 تماس گرفت و ماجرای این سرقت عجیب را مخابره کرد.

فرمانده پلیس استان خراسان رضوی در این‌باره گفت: در پی گزارش این سرقت با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، عملیات ویژه پلیس سبزوار با اجرای طرح مهار آغاز شد.

سرتیپ بهمن امیری مقدم افزود: تیم‌های گشتی کلانتری 12 سبزوار بلافاصله وارد عمل شدند و جواد نیز با تعدادی از بستگان تماس گرفت و موضوع را به آنان اطلاع داد.

دقایقی بعد یکی از آشنایان در تماس با جواد اظهار کرد که خودرویش را با چهار سرنشین در بلوار چمران دیده است. در پی این تماس تلفنی، خودروی گشتی کلانتری 12 سبزوار با هدایت سرگرد «بلوچ» که در همان نزدیکی بودند بلافاصله وارد عمل شدند و به تعقیب خودروی پژو پارس پرداختند.

خودروی پلیس در میدان شریعتی به راننده پژو پارس دستور ایست داد اما راننده پژو با سرعت زیاد پس از برخورد با یک خودرو از صحنه در بلوار چمران به صورت خلاف جهت پا به فرار گذاشت.

فرمانده پلیس خراسان رضوی گفت: عملیات تعقیب و گریز پلیسی 15 دقیقه بعد در سه‌راهی «باروت‌کوبی» به تصادف پژو پارس با یک وانت پیکان انجامید و پژو از مسیر خود منحرف و در پیاده‌رو متوقف شد.

راننده پژو به صورت پیاده قصد فرار داشت که مأموران به تعقیب وی پرداختند و با شلیک تیر هوایی، وی را زمینگیر کردند.

همزمان دو سرنشین پژو پارس در حالی که کودک ربوده‌شده در آغوش آنها بود نیز دستگیر شدند. آنها می‌گفتند به عنوان مسافر و به مقصد تهران سوار خودرو شده‌اند و از سرقتی بودن آن اطلاعی نداشته‌اند. آنها حتی ادعا کردند راننده خودرو اظهار کرده این کودک بچه‌اش است.

فرمانده پلیس خراسان رضوی اظهار کرد: کودک 14 ماهه سالم و صحیح به آغوش خانواده‌اش بازگشت و تحقیقات از متهم پرونده که جوانی دانشجو است، آغاز شده و این پسر تبهکار اعتراف کرده که شب قبل از فروشگاهی سه کاپشن دزدیده و انگیزه‌اش سرقت خودروهای تندرو بوده و نمی‌دانسته کودک در خودرو است.

وی گفت: پدر جوان دانشجو نیز ادعا کرد پسرش هیجانی است و یک بار نیز خودروی او را بدون اطلاع برداشته و به تهران برده است.

سرتیپ امیری‌مقدم خاطرنشان کرد: متأسفانه سهل‌انگاری مرد جوان در رها کردن خودرو با موتور روشن کنار خیابان، فرصت را برای وقوع جرم و بزهکاری فراهم کرده و بارها در این رابطه هشدار داده‌ایم.

وی گفت: سال گذشته نیز مورد مشابهی در مشهد به وقوع پیوست که در آن زن جوان با رها کردن کودک خود داخل خودرو برای باز کردن در پارکینگ پیاده شده که در این لحظه مردی جوان خودرو را همراه کودک ربوده و عملیات پلیسی برای نجات جان این کودک با حساسیت دنبال شد.

فرمانده پلیس خراسان رضوی گفت: اگرچه خوشبختانه در آن عملیات نیز پس از چند ساعت تعقیب و گریز پلیسی، کودک سالم و صحیح از چنگ آدم‌ربا نجات یافت اما شهروندان باید هوشیار باشند و به نکات ایمنی و بازدارنده از وقوع جرم توجه کنند.


گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: روزنامه ایران

مطالب پیشنهادی :
نجات نوزاد شش روزه پس از پنج روز گرسنگی
احتمال تمدید ۲ روزه مذاکرات هسته ای وین
رزمی‌ کار سرشناس در باند سارقان!
فضای مجلس برای فرهادی مناسب است
فروش کالباس گوشت خوک در تهران
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
توئیت جالب آیت‌الله جوادی آملی درباره یک شعار توئیت جالب آیت‌الله جوادی آملی درباره یک شعار

آیت‌الله جوادی آملی در توئیتی نوشت: زمانی که از علم حرف می‌زنیم، شعار و اعتقاد ما «چه شرقی و چه غربی» است.»

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X