سردار سید حمید صدرالسادات در جمع خبرنگاران با اشاره به انجام طرح پرداخت جریمه و دریافت کارت پایان خدمت به مشمولان غایب، گفت: این طرح ترغیبی برای افزایش شمار غایبان سربازی نیست، بلکه این طرح جریمه‌ای برای افرادی است که غیبت داشتند و در موعد مقرر به سربازی نرفته‌اند.

وی با اعلام اینکه برخورد با مشمولان غایب در سال جاری افزایش پیدا می‌کند، افزود: در سال جاری ماده‌ ۱۰ و ۳۵ وظیفه عمومی درباره مشمولان غایب به اجرا درخواهد آمد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: طرح پرداخت جریمه مشمولان غایب شامل افرادی می‌شود که تا پایان سال ۹۴، هشت سال تمام غیبت داشته‌اند.

صدرالسادات با اعلام اینکه هنوز مشخص نیست اجرای این طرح در سال آینده نیز ادامه داشته باشد، افزود: افرادی که از سربازی غیبت دارند، از محرومیت‌های اجتماعی برخوردارند. عدم دریافت گذرنامه، عدم توان خروج از کشور و استخدام رسمی در دستگاه‌های اجرایی نشان می‌دهد که غایبین از محرومیت‌های اجتماعی زیادی برخوردارند و نمی‌توانند در دستگاه‌های اجرایی استخدام شوند.

منبع: مهر

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
دستگیری مدیر وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیری مدیر وزارت نفت در حین خروج از کشور

مدیر مالی وزارت نفت که ۲۵ میلیون دلار از حساب این وزارتخانه خارج کرده بود و قصد داشت از کشور فرار کند، حین خروج از کشور دستگیر شد

 
X