به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی نصرتی شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: با توجه به نامگذاری ۲۶ ژوئن و پنجم تیرماه به عنوان روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و اهمیت بحث مواد مخدر و پیامدها و تبعات آن، مبارزه با مواد مخدر از ملاحظات جدی و اصلی است که همه ساله در این روز در برنامه های ستادها و ارگان های مرتبط با این امر اجرا می شود.

وی در این راستا اضافه کرد: در آذربایجان شرقی نیز در طول این ایام از اول تا پنجم تیر سال جاری برنامه هایی همسو با برنامه های ستادی و کشوری اجرا خواهند شد و ظرفیت و پتانسیل های استانی نیز به این برنامه ها اضافه می شود.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی دیدار با نماینده معظم ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، سخنرانی استاندار و سخنرانی فرمانداران در شهرستان ها در خطبه های نماز جمعه، دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان عرصه مبارزه با مواد مخدر، برگزاری المپیاد ورزشی در ۱۲ رشته و همایش پیاده روی خانوادگی، همایش تجلیل از فعالان امر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، نشست تخصصی با خیرین تبریز در راستای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، تبلیغات محیطی مرتبط در مناطق مختلف استان را از برنامه ای در نظر گرفته شده برای این هفته عنوان کرد.

وی در ادامه افزود: برگزاری نمایشگاه ثابت و سیار در مرکز استان و در شهرستان ها، تشدید اقدامات مقابله ای با قاچاقچیان خرد در سطح استان، جمع آوری معتادین متجاهر، برپایی تئاتر خیابانی در محلات مختلف شهر تبریز با شعار «جامعه سالم عاری از اعتیاد» با همکاری گروه های فرهنگی، هنری ارشاد و کمیته امداد، اجرای برنامه های متنوع در صدا و سیمای استان، مشاوره رایگان اعتیاد برای شهروندان علاقه مند با همکاری اورژانس اجتماعی ۱۲۳ بهزیستی، اجتماع و بادبادک پرانی با شعار جامعه سالم عاری از اعتیاد در محل ائل گولی، برگزاری نمایش عروسکی با عنوان «بگو نه» ویژه کودکان و نوجوانان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بخش دیگری از برنامه های در نظر گرفته شده برای این هفته هستند.

نصرتی برگزاری مسابقه اینترنتی طراحی پوستر با عنوان «جنگ بدون مرز» از طریق سایت فرهنگی تبیان با مشارکت تبلیغات اسلامی، بهزیستی، فرهنگ و ارشاد وشهرداری، برگزاری نمایشگاهی ازدستاوردهایی از کتاب های تخصصی ستاد درکتابخانه تخصصی اعتیاد و معرفی کتابخانه ولیعصر (عج) با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان را از دیگر برنامه های اجرایی این ستاد در طول هفته مبارزه با مواد مخدر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی برشمرد و افزود: متناسب با فراخور ظرفیت ها و پتانسیل های هر شهرستان، تقریباً اقدامات مشابه در شهرستان ها هم انجام می شود.

وی ادامه داد: سال گذشته برای اولین بار المپیاد ورزشی را برگزار کردیم که بازتاب خوبی داشته است و در همین راستا امسال نیز قصد داریم با کیفیت بسیار خوبی این المپیاد را اجرا و آن را به الگویی برای استان های دیگر نیز تبدیل کنیم.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی از راه اندازی پژوهشکده مطالعاتی در دانشگاه ها و آماده شدن مرکز ماده ۱۶ خبر داد و گفت: اقدامات اجرایی سمت و سوی تخصصی گرفته و در این راستا نیز پیش نویس پژوهشکده مبارزه با مواد مخدر آماده شده و در آینده ای نه چندان دور، پژوهشکده مطالعاتی در دانشگاه ها شکل خواهد گرفت.

وی در خصوص آخرین وضعیت مرکز درمان و نگهداری ماده ۱۶ معتادین متجاهر نیز اظهار داشت: افتتاح این مرکز برای تعطیلات نوروز برنامه ریزی شده بود اما متأسفانه به اتمام نرسید که خوشبختانه این مرکز هم در روز های آتی با حضور وزیر به بهره برداری خواهد رسید.

نصرتی موضوع کارآفرینی پاک شدگان و معتادین رو به بهبود را از دیگر اقدامات اجرایی این نهاد دانست و تصریح کرد: خانواده های معتادین مظلوم واقع شده اند و باید با متحول ساختن ای نگرش و نگاه بدبینانه نسبت به این خانواده ها در جامعه، دامنه آسیب های آن را کاهش داده و به حداقل برسانیم.

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
هک کردن تمام آیفون‌ها و آی‌پد‌ها ممکن شد هک کردن تمام آیفون‌ها و آی‌پد‌ها ممکن شد

یک شرکت امنیتی مدعی شده که هک کردن و نفوذ به تمامی آیفون ها و آی پدهایی که از سیستم عامل آی او اس ۱۲.۳ به قبل استفاده می کنند، ممکن است

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X