دلیل مرگ پزشک متخصص پوست و مو که جسدش اوایل آبان ماه 94 در ارتفاعات شمال تهران توسط پلیس کوهستان کشف شده بود، مشخص شد.

خودکشی دکتر سرشناس پوست و مو

در حالیکه گمانه‌زنی‌های اولیه، فرضیه وقوع جنایت را پررنگ می‌کرد، تحقیقات کارآگاهان پلیس حکایت از این دارد که این پزشک سرشناس خودکشی کرده است.دکتر «امیر نجفیان» پزشک متخصص پوست و مو و لیزر بود که در بیمارستان‌های مدائن، کسری و مروستی مشغول کار می‌کرد. بنا به گفته‌های خانواده این پزشک 48 ساله، وی صبح شنبه 25 مهر از خانه‌اش در منطقه پاسداران خارج شده اما هرگز به محل کار یا خانه‌اش مراجعتی نداشت.

در حالی که جست‌وجوهای مأموران پلیس برای یافتن ردی از این پزشک تهرانی با گذشت شش روز بی‌نتیجه مانده بود، مأموران پلیس کوهستان در منطقه دارآباد جسد مرد میانسالی را یافتند و ماجرا را به پلیس اطلاع دادند.

در پی کشف این جسد، مراتب به قاضی سجاد منافی‌آذر، بازپرس ویژه کشیک قتل گزارش داده شد. با اعلام این خبر و به دستور وی تیمی از عوامل حفظ صحنه جرم و پزشکی قانونی وارد صحنه کشف جسد شدند.

بررسی‌های اولیه حکایت از این داشت که جسد متعلق به مردی میانسال است که مدت‌هاست از مرگ وی گذشته و جسد به شدت دچار فساد نعشی شده است. همچنین آثار ضرباتی بر بدن متوفی نیز دیده می‌شد؛ به این ترتیب، جسد به دستور قاضی منافی آذر برای تحقیقات بیشتر به پزشکی قانونی فرستاده شد و تحقیقات در خصوص علت مرگ این مرد آغاز شد.

با احتمال اینکه جسد کشف شده متعلق به پزشک تهرانی باشد، از خانواده او خواسته شد تا برای شناسایی جسد به سردخانه پزشکی قانونی بروند و به این ترتیب مشخص شد جسد مجهول‌الهویه متعلق به دکتر امیر نجفیان است.

در پی تحقیقات پلیسی و هم چنین با اعلام نظریه پزشکی قانونی مبنی بر علت فوت این پزشک، مشخص شد که وی به دلایل نامعلومی دست به خودکشی زده و خود را از ارتفاع به پایین پرتاب کرده است. هنوز علت دقیق و انگیزه خودکشی مشخص نیست و تحقیقات در این رابطه به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ویزه امور جنایی تهران ادامه دارد.

 

منبع: ایسنا

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X