کمین مالباخته برای شکار سارق جیب‌بر به دستگیری گداخانم ۶۰ ساله در ایستگاه BRT چهارراه سرسبز منجر شد.

 کمین مالباخته برای شکار سارق جیب‌بر

۷ آذر امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، یک فقره دستگیری سارق جیب بر در ایستگاه BRT چهارراه سرسبز به کلانتری ۱۲۷ نارمک اعلام شد. با حضور مأموران در محل، خانمی با مراجعه به مأموران اعلام داشت زن جیب بری را با کمک سایر شهروندان دستگیر نموده که حدود یک هفته پیش اقدام به سرقت محتویات کیف دستی اش شامل وجه نقد و گوشی تلفن همراهش کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جیب بری و به دستور دادیار شعبه ششم دادسرای ناحیه ۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

جیب بر BRT را شناسایی کنید +عکس

شاکی پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود یک هفته پیش به قصد سوار شدن به اتوبوس به ایستگاه خطوط BRT مراجعه کردم؛ آن روز در حدود دو میلیون تومان بابت حقوق خود پول دریافت کرده و آنرا داخل کیف دستی خود قرار داده بودم.

زمانی که در داخل ایستگاه منتظر آمدن اتوبوس ایستاده بودم، این خانم - متهم- نیز در داخل ایستگاه حضور داشت؛ ناگهان با رسیدن اتوبوس و زمانی که قصد سوار شدن به اتوبوس را داشتم، این خانم به من نزدیک شد و با هل دادن از من می خواست که سوار اتوبوس شوم اما در کمال تعجب و در لحظه آخر، این خانم از سوار شدن به اتوبوس خودداری کرد.

وقتی به خانه رسیدم متوجه سرقت تمامی پول های داخل کیف و همچنین گوشی تلفن همراه خود شدم. با اطمینان از انجام سرقت توسط این خانم، مدت یک هفته به صورت شبانه روزی، محدوده ایستگاه محل سرقت را تحت نظر داشتم تا سرانجام و با گذشت بیش از یک هفته مجددا همان خانم (متهم) را مورد شناسایی قرار دادم که بلافاصله با کمک مردم و مأموران اقدام به دستگیری وی کردم.

متهم گداخانم که در زمان دستگیری منکر هرگونه سرقت از مالباخته شده بود، پس از انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه جیب بری مورد شناسایی قرار گرفت اما همچنان مدعی بیگناهی خود بود.

در ادامه تحقیقات و با هماهنگی مقام قضائی، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی به محل سکونت متهم در منطقه تهرانپارس - خیابان استخر مراجعه کرده و در بازرسی دقیق از این محل موفق به کشف گوشی تلفن همراه متعلق به مالباخته شدند.

با کشف گوشی تلفن همراه مالباخته، متهم که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، صراحتا به جیب بری از مالباخته و سرقت وجوه نقد و گوشی تلفن همراه وی اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرایم مرتبط با سرقت به شیوه جیب بری، اعتراف صریح به جیب بری در خطوط اتوبوس های BRT ، شناسایی متهم توسط یکی از شکات پرونده و برای شناسایی دیگر مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضائی صادر شده است.

وی افزود: از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخندان - خیابان شهید ابوذر غفاری - بالاتر از بیمارستان رسالت - جنب کلانتری ۱۲۰ سیدخندان مراجعه کنند.
 
منبع: مهر
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
کشتن همسر با همدستی فرزندان! کشتن همسر با همدستی فرزندان!

زن جوان که متهم است با همدستی پسر و دخترش شوهر خود را با شلیک گلوله به قتل رسانده است صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X