مدیر یک شرکت کاغذی که به بهانه استخدام افراد بازنشسته از آنها کلاهبرداری می‌کرد، سرانجام دستگیر و روانه زندان شد.
 

کلاهبردار از بازنشسته‌ ها

اوایل اردیبهشت امسال مردی با حضور در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه پنج تهران از مدیر یک شرکت کاغذی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد و گفت: چند ماه پیش بازنشسته شدم و حقوقی که می‌گرفتم کفاف زندگی‌مان را نمی‌داد. در جست‌وجوی شغل مناسبی بودم تا اینکه یک روز هنگام مطالعه روزنامه، آگهی یک شرکت بازرگانی را خواندم که مدعی بود افراد بازنشسته را با حقوق بالا استخدام می‌کند. سپس با شماره درج‌شده در آگهی تماس گرفتم و روز بعد به دفتر شرکت در غرب تهران رفتم.

شاکی ادامه داد: پس از ملاقات با مدیر شرکت، او مدعی شد در زمینه واردات و صادرات فعالیت و برای راه‌اندازی شرکت جدید خود نیاز به صدها کارمند دارد و فقط آنها را از میان افراد بازنشسته استخدام می‌کند و ماهانه حقوق خوبی هم می‌پردازد. پس از آن، چند بار دیگر به دفتر آن شرکت رفتم و با مدیر آنجا به توافق رسیدم تا در آنجا کار کنم، اما او برای ضمانت کاری‌ام مبلغ شش‌ میلیون تومان پول از من گرفت و قرار شد پس از آنکه دو ماه در شرکت وی کار کردم، پول ضمانتی را به من تحویل دهد. یک‌هفته‌ای منتظر ماندم تا منشی شرکت با من تماس بگیرد و آغاز روز کاری‌ام را اطلاع دهد که دیگر خبری نشد.

وی خاطرنشان کرد: تلفن شرکت هم پاسخ‌گو نبود. به‌ همین‌ دلیل به آنجا رفتم که متوجه شدم شرکت تعطیل شده است.

با تشکیل پرونده قضائی و هم‌زمان با شروع تحقیقات، جست‌وجوی پلیس برای دستگیری مرد کلاهبردار ادامه داشت تا اینکه چند بازنشسته دیگر هم با حضور در پلیس آگاهی از مرد کلاهبردار شکایت کردند.

تحقیقات گسترده پلیس برای دستگیری متهم فراری ادامه داشت تا اینکه دو روز پیش مأموران به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد متهم فراری به اتهامی مشابه دستگیر و روانه زندان شده است. با شناسایی مرد کلاهبردار در زندان، او به پلیس آگاهی منتقل و بازجویی شد، اما همچنان مدعی بود ما‌ل‌باختگان را نمی‌شناسد و از آنها کلاهبرداری نکرده است.

در ادامه تحقیقات، زمانی که متهم در مواجهه حضوری با مال‌باختگان قرار گرفت، به کلاهبرداری از آنها اعتراف کرد و گفت: ابتدا چند دفتر کار را اجاره و منشی استخدام کردم. بعد با چاپ آگهی در روزنامه‌ها وانمود می‌کردم در زمینه بازرگانی فعالیت دارم و در حال راه‌اندازی شرکت‌های متعددی هستم. با این ترفند، افراد بازنشسته را به بهانه استخدام به دام انداخته و بابت ضمانت کاری از آنها دو تا شش‌ میلیون تومان پول گرفته و پس از چند هفته، دفتر اجاره‌ای را تحویل داده و با اجاره دفتر دیگری فعالیت‌هایم را برای کلاهبرداری‌های جدید از سر می‌گرفتم. برای متهم، توسط حیدری، بازپرس شعبه پنجم دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه پنج تهران، قرار قانونی صادر و مرد کلاهبردار دوباره روانه زندان شد. تحقیقات تکمیلی از متهم برای مشخص‌شدن دیگر جرائمش ادامه دارد.
 
 
منبع: روزنامه شرق
 
 
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X