با ساخت و سازهای بی‌رویه‌ای که در تهران اتفاق افتاده و در کنار یک کوچه شش متری یک برج ۲۰ طبقه ساخته شده، اگر خدای نکرده یک زلزله هفت ریشتری در تهران بیاید امداد هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد و فقط خداوند است که می‌تواند تهران را نجات دهد

اگر یک زلزله قوی در تهران اتفاق بیفتد امداد در تهران فلج خواهد شد و کاری نمی‌تواند انجام دهد

عبدالرضا هاشمی‌زایی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به زلزله چهارشنبه‌شب تهران گفت: در خصوص زلزله دیشب، بیان کرد:‌ در بیشتر مناطق تهران بخصوص غرب و جنوب و حاشیه شرق بیشتر مردم شب را در ماشین‌ها و پارک‌ها سپری کردند. وضعیت تهران در حال حاضر عادی است ولی این نگرانی در مردم به دلیل زلزله کرمانشاه و پس لرزه‌هایی که در آن‌جا اتفاق افتاد، هنوز وجود دارد. بعضی از کارشناسان معتقدند که ۵.۲ ریشتر بیشترین قدرت این زلزله بوده و بقیه پس لرزه‌های کوچک‌تر بودند و امیدواریم همین‌طور باشد.
 
وی گفت: متاسفانه مردم تهران با بیش از ۱۴ و ۱۵ میلیون جمعیت همراه با جمعیتی که روزانه برای کار در تهران رفت و آمد می‌کنند جز این‌که خونسردی خود را حفظ کنند کار دیگری نمی‌توانند انجام دهند. ما فقط توکل‌مان بر خداوند است و بقیه مواردی که مطرح می‌شود فقط در حد تبلیغات و حرف است. اگر یک زلزله قوی در تهران اتفاق بیفتد امداد در تهران فلج خواهد شد و کاری نمی‌تواند انجام دهد.
 
وی در ادامه بیان کرد: ما باید بافت فرسوده شهر را همان‌طور که در برنامه پنج ساله آمده است نوسازی کنیم اما با توجه به وضعیت بودجه بعید می‌دانم که بتوانیم سالی ۲۰ درصد نوسازی را که در برنامه پنج ساله تکلیف شده است در طول پنج سال عملی کنیم.
 

این عضو کمیسیون کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خاطرنشان کرد: آمارهایی که به ما می‌دهند حاکی از آن است که نزدیک به پنج میلیون نفر در تهران در بافت‌های فرسوده و قدیمی زندگی می‌کنند. این موارد اقداماتی نیست که امروز بتوان به سرعت آن‌ها را انجام داد و جلوی ضایعات و مشکلات را گرفت ولی به هر حال برای اجرایی شدن آن‌ها باید گام برداشت. در درجه بعدی نیز مردم باید خونسردی خود را حفظ کنند و نیروهای نظامی و امدادی در آماده‌باش قرار گیرند که اگر خدای نکرده در تهران زلزله‌ای شدیدتر آمد بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
گشت زنی محسوس و نامحسوس کلانتری‌ها در اطراف مدارس
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تمهیدات و تدابیر این پلیس برای بازگشایی مدارس را تشریح کرد و از برخورد با خودروها و موتورسیکلت‌های مزاحم در اطراف مدارس خبر داد