طوفان در بندر دیر، مردم و صیادانی که از شب گذشته به دریا رفته بودند را غافلگیر کرد و باعث ناپدید شدن چند شناور شد.

قایق‌های غیرمجاز در طوفان خلیج مفقود شدند

طوفان در بندر دیر، مردم و صیادانی که از شب گذشته به دریا رفته بودند را غافلگیر کرد و باعث ناپدید شدن چند شناور شد که تا این لحظه اطلاعات دقیقی از وضعیت آنها در دست نیست.

حسین درخشان مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر می‌گوید: شب گذشته بین ۸ تا ۱۰ قایقی که برای صیادی رفته بودند در حوالی کنگان و دیر به دلیل طوفانی شدن هوا دچار مشکل شدند که تاصبح خوشبختانه پنج قایق موفق به بازگشت شدند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات بوشهر گفت: قایق‌های مفقود شده قایق‌های تفریحی و غیرمجاز بودند که شبانه به آب زده بودند.

عباس آهنگر مقدم معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات بوشهر در رابطه با طوفان شب گذشته بوشهر و بندر دیّر اظهار کرد: در خصوص اتفاق شب گذشته در بوشهر، نماینده شیلات در هواشناسی سه شب قبل به ما اوضاع نامناسب دریا را اطلاع رسانی کرده بود. استانداری و مراجع ذیربط در رابطه با طوفان و شرایط بد آب و هوایی در خلیج هشدارهای لازم را داده و نامه‌نگاری‌های را انجام داده بودند.

وی افزود: ما از طریق پیامک و نامه این موضوع را به صیادان اطلاع داده بودیم اما برخی از صیادان که مجوز یک ماهه داشتند بر روی آب بودند و دسترسی به آنها امکان پذیر نبود.

اما تعدادی دیگر از قایق‌های مفقود شده قایق های تفریحی و غیرمجاز بودند که شبانه به آب زده بودند. طبق اعلام دریابانی هیچ مجوزی ثبت نشده و خروج این قایق ها غیرقانونی بوده است.

وی تاکید کرد: دریابانی هیچ خروجی شبانه ای را به ثبت نرسانده است.

این قایق‌ها مجوز صید ندارند. ما در تنگستان، شهرستان دیّر و کنگان اعلام مفقودی قایق داشتیم که در کنگان هر دو قایق مفقود شده پیدا شد. قایق های بر روی آب دیّر هم در کنار سکوهای عسلویه و عامری پهلو گرفتند و جستجو برای نجات قایق‌های دیگر همچنان ادامه دارد.

آهنگر مقدم بااشاره به برآورد خسارت اسکله رستمی تصریح کرد: اسکله رستمی در تنگستان کمی بابت طوفان خسارت دیده و سقف ساختمان بلند شده است که در حال برآورد خسارت آن هستیم.

وی ادامه داد: چند قایق کنار اسکله مفقود شده که همچنان در حال جستجوی آنها هستیم.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: khabaronline.ir/ ilnanews.com


 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
روحانی چه زمانی برای پاسخ به نمایندگان به مجلس می رود
معاون پارلمانی رییس جمهوری اعلام کرد که هنوز تاریخ حضور رییس جمهور در مجلس مشخص نشده است


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X