سیمرغسیمرغ

رئیس پلیس فتا استان البرز از یک مورد پرونده برداشت غیر مجاز پسری با سوء استفاده از اعتماد پدرش خبر داد

پسر نوجوان حساب بانکی پدرش را خالی کرد

سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز اظهار کرد: شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایى به پلیس فتا مراجعه و عنوان‌داشت مبلغ ۳ میلیون و پانصد هزار ریال از حساب وى به‌صورت غیرمجاز برداشت شده است، لذا تقاضاى شناسایى عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکى‌اش را داشت.

سرهنگ اقبالی ادامه داد: با انجام تحقیقات اولیه مشخص شد عامل برداشت غیرمجاز از حساب شاکى با در دست داشتن اطلاعات حساب و مشخصات کارت عابر بانک و رمز دوم اقدام به خرید اینترنتی کرده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: حسب دستور مقام قضایی، رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و با تلاش و اقدامات پلیسى، متهم که پسر شاکی بود شناسایی و برای انجام تحقیقات تکمیلی به این پلیس فراخوانده شد.

وی تصریح کرد: با تحقیقات بیشتر مشخص شد متهم با سوءاستفاده از اعتماد پدرش به رمز دوم و سایر اطلاعات کارت‌بانکی وی دسترسی و اقدام به خرید اینترنتی از حساب پدرش کرده است.

رئیس پلیس فتا البرز ضمن توصیه به هموطنان در خصوص محافظت از اطلاعات مالی خود، هشدار داد: در حفظ و نگهداری اطلاعات بانکی خود کوشا باشید و به‌هیچ وجه اطلاعات بانکی خود را در اختیار دیگران حتی نزدیکان قرار ندهید.

این مقام مسئول در ادامه به شهروندان هشدار داد: با توجه به سهولت دسترسى به حساب بانکى توسط رمز دوم، نگهدارى و تغییر دوره‌اى این رمز از ضروریات جلوگیری دسترسى غیرمجاز به حساب بانکى است، بنابراین به‌منظور پیشگیرى از برداشت غیرمجاز ضمن اطلاع از تراکنش و گردش مالى حساب‌هاى بانکى خود نسبت به تغییر دوره‌اى رمز دوم و حفظ و صیانت از آن حساس باشید.

سرهنگ محمد اقبالی در پایان گفت:هموطنان محترم می‌توانند از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا از آخرین هشدار‌های سایبری و روش‌های پیشگیری از جرایم سایبری مطلع شوند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bultannews.com

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
حناچی: نیروهای شهرداری در آماده باش هستندحناچی: نیروهای شهرداری در آماده باش هستند

پیروز حناچی، شهردار تهران از آمادگی نیروهای این سازمان برای مقابله با خطرات احتمالی بارندگی های تهران خبر داد

news-left-2
 
X