رئيس پليس فتای استان اصفهان از دستگيری فردی که از طريق يكی از شبکه های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری کرده بود، خبرداد

اخاذی اينترنتی توسط خواستگار اينستاگرامی

سید مصطفی مرتضوی، رئيس پليس فتای استان اصفهان اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اخاذی اینترنتی، شناسایی عامل یا عاملان کلاه‌برداری در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی عنوان داشت: در تحقیقات اولیه مشخص شد حدود 5 ماه پیش شاکیه با فردی که خود را خواستگار معرفی کرده است آشنا می‌شود که بعد از مدتی وی در یکی از شبکه اجتماعی با عناوین مختلف، احساسات او را جریحه‌دار کرده و با این روش از او پول دریافت می‌کند و زمانی که شاکی پول خود را طلب می‌کند از عودت پول شاکی امتناع کرده است.

رئيس پليس فتای استان اصفهان افزود: کارشناسان این پلیس نسبت به پیگیری موضوع اقدام و با بکارگیری شگردهای پلیسی، متهم را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام قضائی دستگیر کردند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: در فضای مجازی هیچ‌گاه هویت واقعی افراد مشخص نیست و این جزء خصوصیات فضای مجازی است، به همین خاطر بسیاری افراد فریب و شیفته ظاهر دروغین مجرمان شده و به راحتی به آنان اعتماد می‌کنند، لذا به شهروندان به‌ویژه خانم‌ها توصیه می‌شود به هویت جعلی افراد در این فضا اعتماد نکنند.

رئیس پلیس فتای اصفهان از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در میان بگذارند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir

 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X