۳۰۳ نفر در نیمه نخست سال جاری بر اثر مصرف قرص برنج به کام مرگ فرو رفتند.

آمار مرگ و میر در نیمه نخست سال


در نیمه نخست سال جاری یک هزار و 112 نفر بر اثر مسمومیتهای مختلف جان خود را از دست دادند، این رقم شامل مسمومیت با گاز مونوکسید کربن و مسمومیت با داروها و سموم است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2.7 درصد بیشتر شده است.

در این مدت از کل تلفات مسمومیت، 702 نفر مرد و 410 نفر زن بودند، درحالیکه تعداد مردان فوت شده بر اثر مسمومیت در نیمه نخست سال گذشته 700 نفر و تعداد زنان 383 نفر بوده است.


245 نفر بر اثر گازگرفتگی جان باخته‌اندمطابق آمارهای موجود از کل افراد فوت شده بر اثر مسمومیت در نیمه نخست امسال، 254 نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست داده‌اند، از این تعداد 197 نفر مرد و 57 نفر زن بودند.

تعداد تلفات مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در این مدت نسبت به زمان مشابه سال قبل 14.4 درصد افزایش یافته است.

قابل ذکر است که بیشترین آمار درگذشتگان از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن مربوط به نیمه دوم هر سال است و این امر توجه جدی هموطنان را درباره رعایت اصول ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی می‌طلبد.


مرگ 303 نفر با مسمومیتهای داروییبر اساس این گزارش همچنین در این مدت، 303 نفر بر اثر مسمومیتهای دارویی جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد 164 نفر مرد و 139 نفر زن بوده‌اند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 20.2 درصدی داشته است.


مسمومیت با سموم؛ بیشترین موارد مسمومیتدر نیمه نخست سال جاری بر اساس آمارهای موجود از کل موارد مسمومیت، 555 مورد نیز مربوط به مسمومیت با سموم است که بیشترین تعداد تلفات در حوزه مسمومیت‌ها را در بر می‌گیرد.

از این تعداد 341 نفر مرد و 214 نفر زن بوده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 8.9 درصدی داشته است.

مسمومیت با سموم شامل مسمومیت و مرگ با قرص برنج (با 392 نفر و با کاهش 7.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل)، دفع آفات نباتی (با 98 نفر و با افزایش 18.1 درصدی نسبت به سال 98)، جونده‌کُشها (با 14 نفر و با کاهش 39.1 درصدی نسبت به سال قبل)، سیانور (با ده نفر و با کاهش 73.7 درصدی) و سرب (با یک نفر) بوده است.

40 نفر نیز با سایر مواد دچار مسمومیت و مرگ شده‌اند که 2.4 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:tasnimnews.com 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X