فرمانده انتظامی استان مازندران از انهدام باند کلاهبرداری اینترنتی با ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری و هک حساب بانکی بیش از ۲۵۰۰ شهروند خبر داد.

انهدام باند کلاهبرداری اینترنتی با ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری


سردار مرتضی میرزایی در تشریح این خبر، بیان کرد: در پی دریافت چند فقره پرونده قضائی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان به ارزش ۱۰۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال از طریق راه اندازی سایت های صیغه یابی و ساخت درگاه جعلی، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی از انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات فنی از سوی کارآگاهان پلیس فتا خبر داد و تصریح کرد: با انجام اقدامات تخصصی مخفیگاه ۳ متهم به کلاهبرداری اینترنتی در شهرستان آمل شناسایی شد و با هماهنگی قضائی این افراد در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطر نشان کرد: متهمان پس از دستگیری به کلاهبرداری اینترنتی و هک حساب بانکی ۲ هزار و ۵۴۰ کاربر اینترنتی به ارزش ۵ میلیارد ریال در سراسر کشور با راه اندازی کانال صیغه یابی و درگاه جعلی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی اقرار کردند.

سردار میرزایی با اشاره به کشف ۱۲ قطعه سیم کارت تلفن همراه ، ۱۳ قطعه عابر بانک، ۳ گوشی تلفن همراه اندروید و یک لپ تاپ در بازرسی از مخفیگاه متهمان اظهارکرد: در بررسی های فنی از لوازم و تجهیزات مکشوفه متهمان، اطلاعات حساب بانکی ۲۵۵ شهروند کشف شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران در پایان از معرفی متهمان به مرجع قضائی خبر داد و افزود: اینگونه کانال ها و سایت ها از سوی افراد فرصت طلب و مجرمان سایبری برای کلاهبرداری و تخلیه حساب شهروندان راه اندازی می شود.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: asriran.com 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X