انهدام باند شبکه‌ ای سارقان زورگیر در کرج
فرمانده انتظامی استان البرز از انهدام باند ۱۸ نفره سارقان زورگیر که در البرز و استان‌های همجوار اقدام به سرقت‌های متعدد کرده بودند، خبر داد

انهدام باند ۱۸ نفره سارقان زورگیر در کرج

سردار عباسعلی محمدیان در حاشیه بازدید از نمایشگاه کشفیات پلیس آگاهی استان البرز بیان داشت: در پی انتشار فیلم سرقت مسلحانه راکبان یک موتورسیکلت در آزادراه "کرج-قزوین" در فضای مجازی، شناسایی سارقان به صورت ویژه در دستورکار اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی البرز قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در همان ساعات اولیه موفق به کسب سرنخ‌هایی از اعضای یک باند شبکه ای سرقت که در البرز و استان‌های همجوار با شیوه‌ای خاص اقدام به سرقت می‌کنند، شدند و با رصد اطلاعاتی ۴ تن از اعضای این باند را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه تحقیقات پلیس همچنان برای شناسایی سارقانی که فیلم آنها در فضای مجازی منتشر شده بود، ادامه داشت، اظهار داشت: در ادامه با تلاش‌های شبانه روزی کارآگاهان زبده پلیس آگاهی، ۱۴ نفر دیگر از اعضای این شبکه در استان‌های مختلف از جمله تهران و اردبیل شناسایی و با تحت نظر قرار دادن تحرکات آنها، در چند عملیات ضربتی دستگیر و به پلیس آگاهی البرز منتقل شدند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به کشف یک قبضه سلاح گرم و چندین قبضه سلاح سرد از مخفیگاه متهمان، تصریح کرد: همه افراد دستگیر شده دارای سوابق متعدد سرقت و زورگیری هستند.

سردار محمدیان با اشاره به شناسایی تعدادی از مال باختگان این پرونده، یادآور شد: تلاش کارآگاهان برای کشف سرقت‌های دیگر همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اشراف اطلاعاتی پلیس بر روی مجرمان خاطر نشان کرد: پلیس با توانمندی که کسب کرده مجرمان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر می‌کند.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان دلیل زمان بر بودن دستگیری اعضای این باند را شبکه ای بودن فعالیت و تعداد بالای اعضای آن عنوان و بیان داشت: به مجرمان و سارقان هشدار می‌دهیم که بالاخره در تور اطلاعاتی پلیس گرفتار خواهند شد و شکی در این موضوع نیست.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com