قاچاقچیان مسلح یک پلیس را به قتل رساندند
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از شهادت رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیب و سوران در عملیات درگیری با قاچاقچیان مسلح مواد مخدر خبر داد.

درگیری مأموران انتظامی سوران با قاچاقچیان


 به نقل از پایگاه خبری پلیس،‌ سردار احمد طاهری اظهار داشت: دیروز مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی خود به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد اعضای یک باند مسلح قصد انتقال محموله مواد مخدر از شهرستان سیب و سوران به نقاط مرکزی کشور را دارند و موضوع را به پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان مذکور اطلاع دادند.

وی افزود: پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیب و سوران در قالب چند تیم عملیاتی به رصد و کنترل مسیر تردد قاچاقچیان پرداختند و ساعت 20:00 دیشب سوداگران مرگ را که با یک دستگاه وانت نیسان در حال جابه‌جایی محموله مواد مخدر در حوالی روستای "کهنمیر" سوران بودند شناسایی کردند و به آن‌ها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: سوداگران مرگ با مشاهده عوامل انتظامی بدون توجه به اخطار‌های صادرشده به‌سمت مأموران انتظامی تیراندازی کردند و درگیری مسلحانه آغاز شد.

سردار طاهری بیان داشت: در این درگیری که حدود نیم ساعت ادامه داشت بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، یک نفر از سوداگران مرگ به هلاکت رسید و دیگر قاچاقچی با تنگ شدن عرصه بر خود، و استفاده از تاریکی شب به اطراف متواری شد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: در این درگیری رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیب و سوران سرگرد وحید سالاری، از ناحیه سر مجروح و سریعاً به بیمارستان منتقل شد، ولی تلاش تیم پزشکی برای نجات جان وی بی‌نتیجه ماند و این مأموران جان‌برکف پلیس استان به فیض شهادت نائل آمد.

وی افزود: در این عملیات ضمن کشف یک قبضه سلاح کلاش با 96 فشنگ جنگی در بازرسی از خودروی توقیفی از قاچاقچیان مقدار 305 کیلو و 766 گرم مواد افیونی از نوع تریاک کشف شد.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تحقیقات تخصصی پلیس برای شناسایی و دستگیری متهم فراری، آغاز شده است که نتیجه متعاقباً اعلام خواهد شد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com