ماجرای قتل هولناک خواستگار سمج
مرد اردبیلی که خواستگار دخترش را کشته بود از قصاص رهایی یافت.

خواستگار سمج پس از شنیدن جواب رد دختر مورد علاقه اش را کشت


مرد نانوا که خواستگار دخترش را به قتل رسانده و به قصاص محکوم شده بود با تلاش کمیته صلح و سازش دادگستری اردبیل و به شرط پرداخت ۵۰۰میلیون تومان به خانواده مقتول از چوبه دار نجات خواهد یافت.

 رسیدگی به این پرونده از ۹ سال قبل به‌دنبال درگیری خونین در یکی از محله‌های اردبیل شروع شد.

خیلی زود گشت کلانتری و بازپرس جنایی در محل حاضر شدند و در نخستین بررسی‌ها مشخص شد پسر جوانی در یک درگیری به قتل رسیده است. بلافاصله جسد پسر ۲۱ ساله به پزشکی قانونی منتقل شد. کارآگاهان در ادامه دریافتند پسر جوان خواستگار دختر این خانواده بوده است اما وقتی جواب رد شنیده است از خواسته خود دست نکشیده و بارها به در خانه آنها رفته و با اصرار سعی در راضی کردن آنها داشته است. با این حال وقتی برای آخرین بار به مقابل خانه آنها رفته با پدر دختر مورد علاقه‌اش درگیر شده و وی با میله چوب پرده پسر جوان را به قتل رسانده است.

بدین ترتیب مرد میانسال خیلی زود بازداشت شد و در حالی که به قتل اعتراف کرد در تشریح ماجرا گفت: من نانوا هستم و همیشه سعی می‌کردم زندگی آرام و بی‌حاشیه‌ای داشته باشم. مدتی قبل این پسر به خواستگاری دخترم آمد اما به خاطر اینکه دخترم تمایلی برای ازدواج با او نداشت جواب رد دادیم. اما ماجرا به همین جا ختم نشد چرا که پسر جوان چندبار دیگر اصرار بر خواستگاری و ازدواج داشت و هر بار جواب رد می‌دادیم تا اینکه یک روز می‌خواستم به شهرستان سفر کنم هنوز چند دقیقه‌ای از رفتنم نگذشته بود که دیدم دخترم هراسان تماس گرفت و گفت که همان پسر جوان از بالای دیوار قصد داشته وارد خانه ما شود اما پسرم او را دیده و با هم درگیر شده‌اند.

من هم به آنها گفتم که او را نگه دارید تا تحویل پلیس دهیم اما تا من برسم درگیری بالا گرفته بود وقتی رسیدم وی قصد فرار داشت اما من با چوب پرده قصد داشتم او را کنار بکشم و منتظر گشت پلیس بودم که در یک درگیری چوب پرده به گلوی مسعود فرورفت و تا اورژانس برسد او جان باخت. الان هم خیلی پشیمانم.

به‌دنبال اعترافات متهم وی در دادگاه محاکمه و به قصاص محکوم شد اما پس از گذشت ۹ سال سرانجام با تلاش واحد صلح و سازش دادگستری اردبیل برای جلب رضایت خانواده مقتول آنها راضی شدند با دریافت ۵۰۰ میلیون تومان از قصاص متهم چشم پوشی کنند.

سیدنقی موسوی، رئیس کمیته صلح و سازش دادگستری استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: با گذشت ۹ سال از این قتل موفق شدیم خانواده مقتول را که خواهان قصاص این مرد نانوا بودند راضی کنیم تا با دریافت دیه از اجرای حکم قصاص وی چشم پوشی کنند. با این حال اگر این مرد نتواند دیه درخواستی را بپردازد همچنان باید بلاتکلیف در زندان بماند.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: rokna.net