قاتلی که بعد از بازگشت به ایران دستگیر شد
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۳۲۱ تبهکار در تهران خبر داد.

۳۲۱ تبهکار در تهران دستگیر شدند


سردار حسین رحیمی؛ رئیس پلیس تهران بزرگ صبح امروز در مراسمی اظهار کرد: پنجمین طرح کاشف در سال جاری، توسط کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ به اجرا گذاشته شد.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی در این طرح ۳۲۱ نفر سارق، زورگیر، کیف‌قاپ، موبایل‌قاپ، کلاهبردار و ... را در غالب ۶۸ باند دستگیر کردند.

رحیمی گفت: در این طرح ۵ قبضه سلاح جنگی کشف و بیش از ۲ هزار فقره سرفت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی کشف شد.

وی بیان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی یک باند سارق حرفه‌ای تلفن همراه دستگیر که یک میلیارد تومان تلفن همراه سرقتی را جمع‌آوری کرده بودند و قصد ارسال به کشور افغانستان داشتند را دستگیر کردند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به کشفیات پلیس امنیت اقتصادی گفت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی به ۳۸ پرونده رسیدگی کردند و ۶۷ متهم را در این زمینه شناسایی کرده اند که در نتیجه یک میلیارد و ۷۳۰ هزار میلیون تومان اموال بیت‌المال برگردانده شد.

وی گفت: همچنین سه نفر که فرار مالیاتی به ارزش ۱۴ هزار میلیارد تومان داشتند دستگیر شدند و ۱۷ نفر از متهمان فراری در حوزه ارز نیز دستگیر شدند.

رحیمی گفت: ۱۰۴ نفر از افرادی که اختلاس، فرار مالیاتی و ارتشاء داشتند، شناسایی و دستگیر شدند و همچنین ۶۳ متهم در حوزه اخلال در نظم اقتصادی دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه این متهمان به مبلغ ۳ میلیون و ۳۱۴ هزار انواع ارز به ارزش ۳۶ هزار میلیارد تومان ضرر اقتصادی به کشور وارد کرده بودند، گفت: سه پرونده در این زمینه تشکیل شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه اقدامات پلیس در حوزه لیزینگ خودرو کماکان ادامه دارد، گفت: در این زمینه یک شرکت که از ۲۰۰ نفر کلاهبرداری کرده بودند شناسایی و اعضای آن دستگیر شده است.

وی ادامه داد: همچنین باندی که ۴۵ فقره خودرو را به روش سند نمره به سرقت برده بودند و ۳۰ فقره موتورسیکلت را هم سرقت کرده بودند دستگیر شدند.

رحیمی بیان کرد: فردی که دو قتل در طول یک سال انجام داده بود و بعد از قتل اول به ترکیه فرار کرده و مجدد به کشور بازگشته بود توسط مأموران آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

وی گفت: در دو ماه گذشته ۱۰ درصد افزایش وقوع انواع جرایم را در تهران داشته ایم و ۳۰ درصد کاهش کشفیات را نیز شاهد بودیم.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com