انهدام دو باند بزرگ سرقت در تهران
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از رسیدگی به دو پرونده سرقت در مرکز پایتخت خبر داد و گفت یک پرونده مربوط به انهدام باندی با ۶۴ فقره موبایل قاپی و دیگر مربوط به انهدام باند سرقت از منازل است

رسیدگی به دو پرونده سرقت در مرکز پایتخت

سرهنگ علی ولیپور گودرزی با اشاره به دو پرونده‌ای که از سوی ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ مورد رسیدگی قرار گرفته است، گفت: پرونده نخست مربوط مربوط به بازداشت چهار سارق موبایل قاپ است. رسیدگی به این پرونده پس از وقوع سرقت‌های سریالی و موبایل‌قاپی از شهروندان در مرکز تهران در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت. 

وی افزود: بنابرحساسیت موضوع، کارآگاهان بلافاصله راهی صحنه‌های وقوع جرم شده و با انجام تحقیقات میدانی متوجه شدند که چهار سارق جوان با دو دستگاه موتورسیکلت اقدام به موبایل‌قاپی از شهروندان کرده و گاهی‌اوقات‌ این اعمال مجرمانه با خشونت نیز انجام داده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران  با بیان اینکه سارقان با چاقوی خود، مال باختگان را هنگام تعقیب و گریز تهدید کرده بودند، ادامه داد: کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی در گام نخست با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم، هویت متهمان را شناسایی کرده و متوجه شدند، این چهار سارق جوان سابقه‌دارند.

ولیپور گودرزی ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده مخفیگاه سارقان را نیز ردیابی و پس یک هماهنگی با مقام قضای آنها را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند. متهمان پس از انتقال به مقر انتظامی تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریان آن به جرم خود مبنی بر ۶۴ فقره موبایل‌قاپی در سطح شهر تهران اعتراف کردند.

وی با بیان اینکه چندین دستگاه گوشی تلفن همراه نیز از مخفیگاه سارقان کشف شد، گفت: ۶۴ تن از مالباختگان سارقان را شناسایی کرده‌اند و تحقیقات برای شناسایی دیگر مالباختگان احتمالی نیز ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت پرونده دوم را مربوط به انهدام باند بزرگ سرقت منزل در مرکز تهران دانست و گفت: با وقوع سرقت‌های سریالی از خانه‌های شهروندان در مرکز تهران، رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار گرفت و بنابر حساسیت موضوع ماموران در گام نخست راهی صحنه‌های وقوع جرم شده و با تحقیقات میدانی متوجه شدند که چهار سارق حرفه‌ای در ابتدا با تخریب در وارد خانه شهروندان شده و پس از سرقت اموال گرانبها به وسیله دو دستگاه خودرو سمند و پژوپارس متواری شده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه ماموران در گام بعدی با بهره‌گیری از اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، پلاک دو خودروی موردنظر را شناسایی کردند، گفت:  با کشف این سرنخ مهم، ماموران موفق به ردیابی مخفیگاه متهمان در جنوب تهران شده و پس از کسب مجوزهای لازم از مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهمان شدند و آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.  

وی با بیان اینکه کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه متهمان اموال مسروقه زیادی کشف کردند افزود: با شناسایی مالباختگان این اموال، کلیه اموال کشف شده تحویل مالکان اصلی این اموال شد. همچنین در تحقیقات تکمیل کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی نیز مشخص شد، سارقان با شگرد تخریب در از خانه‌های زیادی در تهران سرقت کرده و در گذشته نیز به همین جرم راهی زندان شده‌ بودند.

ولیپور گودرزی  در پایان گفت: بازداشت شدگان در هر دو عملیات، پس از تشکبل پرونده روانه دادسرا شدند. البته تحقیقات پلیس درباره دیگر جرائم احتمالی آنان همچنان ادامه دارد.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir