کلاهبردار ۱۰۰میلیاردی بازداشت شد
فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از دستگیری فردی ۳۵ ساله با بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری در میانه با پشتیبانی اطلاعاتی سربازان گمنام خبر داد

دستگیری فردی ۳۵ ساله با بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری در میانه

سردار حسین عبدی در تشریح این خبر بیان کرد: در پی وصول چندین فقره پرونده با موضوع کلاهبرداری به پلیس آگاهی شهرستان که فردی ۳۵ ساله با تبلیغ واهی نسبت به رهن فروش منازل، لاستیک و... با تنظیم قراردادهای صوری و کلاهبرداری به میزان بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از تعداد ۷۵ نفر اقدام کرده بود، پیگیری موضوع به صورت ویژه و تخصصی در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

وی افزود: سرانجام کارآگاهان پلیس آگاهی میانه با انجام اقدامات اطلاعاتی و شبانه روزی و بهره گیری از شیوه‌های نوین پلیسی، متهم متواری که اهل و ساکن میانه بوده را در یکی از استان‌های کشور شناسایی کردند.

وی ادامه‌ داد: ضمن هماهنگی قضایی با دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان میانه و پشتیبانی سربازان گمنام امام زمان (عج) و اعزام یک تیم در عملیات پلیسی و غافلگیرانه نامبرده را در مخفیگاهش دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به شهرستان میانه انتقال دادند.

عبدی تصریح کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های به عمل آمده پس از مواجهه با دلایل و مستندات موجود به بزه انتسابی اعتراف و پرونده متشکله به دادسرا ارسال و متهم پس از قرار صادره روانه زندان شد.

وی با بیان این‌که خوشبختانه دستگیری متهم منجر به خوشحالی بی وصف مال باختگان شد، تصریح کرد: مبارزه با پدیده جعل و کلاهبرداری با جدیت در دستور کار پلیس قرار دارد و از شهروندان درخواست می‌شود تا قبل از انجام هر گونه معاملات نسبت به استعلام سوابق و مستندات و احراز هویت و پس از حصول اطمینان اقدام به خرید و فروش کرده تا قربانی و گرفتار افراد سودجو و کلاهبردار نشوند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir