پزشک قلابی در بروجرد دستگیر شد
پزشک قلابی دوره‌گرد در روستاهای شهرستان بروجرد شناسایی و به مراجع قضائی معرفی شد

دستگری پزشک قلابی در بروجرد

پیرو گزارش‌های مردمی، فردی که اقدام به ارائه انواع خدمات درمانی طب سنتی و فروش داروهای گیاهی در روستاها می‌کرد به دلیل مداخله در امور درمانی توسط کارشناسان معاونت درمان بروجرد شناسایی و برای رسیدگی نهایی به مراجع قضائی تحویل شد.

متخلف با انجام تبلیغات گسترده در فضای مجازی، بدون رعایت اصول علمی و بهداشتی، به انجام اعمالی مانند حجامت، فصد و زالودرمانی و… اقدام می‌کرد.

بر اساس اعلام مرکز بهداشت بروجرد؛ متخلف نامبرده مدعی بود با دیدن زبان بیمار می‌تواند سونوگرافی کاملی از بدن انجام دهد و کلیه مشکلات فرد را تشخیص دهد، بدیهی است چنین ادعایی کذب محض بوده و درمانی که متناسب با تشخیص با این روش انجام می‌شود قطعاً آسیب‌های غیر قابل جبرانی برای بیمار به ارمغان خواهد آورد.

فقط پزشک متخصص طب سنتی و یا پزشکان عمومی دوره‌دیده می‌توانند در زمینه طب سنتی و اعمالی از قبیل حجامت و فصد و… فعالیت کنند و ازآنجاکه افراد غیرپزشک نمی‌توانند تشخیص دهند دارو یا درمانی که با طب سنتی انتخاب کرده با داروها و یا بیماری‌های دیگر بیمار تداخل دارد یا نه در صورت بروز تداخل، مشکلات جدی برای بیمار به وجود خواهد آمد.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: yjc.ir