در حالی که برخی از روزنامه خود را آماده می کردند که از عدم واکنش رئیس قوه مجریه تیتر و مطالب خود را برگزینند، ناگهان رئیس قوه مجریه هم به سخنان رهبر انقلاب با ازسال نامه ای واکنش نشان داد و امید آن می رود که با واکنش سران سه قوه،فضای کشور و به خصوص معیشت مردم در این دوران دشمنی ها بی پایان علیه ملت ایران سر و سامانی مناسب بگیرد.


مضامین نامه های سران سه قوه و سخنان بعدی آنان را برای آرام کردن اوضاع به ظاهر امر نشان دهنده وجود عقلانیت در سیاستمداران است که خدا بخواهد این عقلانیت باطنا و در بزنگاه هایی که لازم است به خاطر مردم، انقلاب و اسلام عزیز مورد توجه قرار گیرد. این نامه رئیس قوه مجریه تفاوت های ظریفی با نامه روسای دو قوه دیگر دارد، اما نیازی به پرداختن به تفاوت ها نیست . برای همگان این تفاوت روشن و آشکار است . این سه نامه به ترتیب ارسال و انتشار به شرح زیر است:

رئیس قوه مقننه
بیانات بلیغ حضرتعالی در ملاقات با مردم انقلابی آذربایجان به مناسبت سالروز قیام شکوهمند مردم تبریز از هر جهت راهگشا و امیدآفرین برای ملت عزیز بود.حقیر لازم می دانم از تذکرات خیرخواهانه و منصفانه حضرتعالی در مورد رفتار قوا سپاسگزاری نمایم و آنچه از تذکرات به رعایت مصالح کشور توسط این بنده اشارت داشت، با جان و دل پذیرا و آن را نصب‌العین کار خویش قرار خواهم داد و مطمئن هستم نمایندگان استیضاح‌کننده و قاطبه نمایندگان اندرزهای مشفقانه حضرتعالی را مبنای عمل خویش قرار خواهند داد و این نگاه بلند، بار دیگر عظمت و شوکت جایگاه تاثیرگذار ولایت فقیه را در نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان می‌دهد.

رئیس قوه قضائیه
با سپاس بیكران به آستان مقدس حضرت احدیت كه نعمت ولایت را بر این امت ارزانی داشته و آنگاه كه پاره ای سوء تدبیرها و گاه حواجس نفسانی در مسیر حركت انقلاب مشكلاتی را فرا می نهد، این حبل المتین الهی كشتی انقلاب اسلامی را به ساحل نجات رهنمون می شود.اینجانب بر خود لازم می دانم از سوی خود و خانواده بزرگ دستگاه قضایی از بیانات ناصحانه و ارزشمند حضرت مستطابعالی در جمع مردم شریف آذربایجان شرقی تشكر نموده و اعلام نمایم ، در مسیر اجرای توصیه ها و تذكرات مشفقانه حضرتعالی همچون گذشته گام های استوار بر خواهیم داشت.از خداوند متعال طول عمر با عزت و سلامت آن جناب را مسئلت می نمایم.
 
رئیس قوه مجریه  
عطف به بیانات حضرتعالی در روز شنبه 91.11.28 به استحضار می رساند که اینجانب و همکارانم در دولت تا آخرین لحظات مسئولیت دلبسته به ارزش های انقلاب اسلامی کمر بسته خدمت به کشور و مردم خواهیم بود و اطمینان می دهم که همه تلاش ما به عنوان خادمان ملت ، در مسیر اعتلای کشور و رفع مشکلات کشور خواهد بود و کوچکترین قدمی برخلاف مصالح کشور بر نخواهیم داشت.دلبستگی و ارادت اینجانب و اعضای محترم دولت به جنابعالی همیشگی است. دوام سلامت و توفیقات حضرتعالی را از ایزدمنان مسئلت دارم.
 
اگر چه فضای سیاسی کشور هنوز تحت تاثیر سخنان مهم رهبر انقلاب در روز شنبه است، اما تحرکات انتخاباتی نیز همچنان در کشور ادامه دارد. جامعه اسلامی دانشجویان نقد بلند بالایی را در مورد هاشمی رفسنجانی نوشته و مواضع دیروز و امروز وی را زیر سئوال برده است در بخشی از این انتقاد نویسندگان نوشته اند : جناب آقای هاشمی حتما بخاطر دارند که در زمان دولت کارگزاران چنان فضایی را بر دانشگاه و فضای سیاسی جامعه و نخبگان بوجود آورده بودند که کمترین انتقاد به دولت آن زمان هزینه‌ای سنگین برای منتقدین داشت.  
 
این بیانیه تأکید می‌کند: «هنوز ماجرای سفر به استان آذربایجان شرقی را از یاد نبرده‌ایم که در مقابل انتقاد مردم مناطق مختلف آن شهر برخی از کارمندان و کارگران آن حوزه را به زاهدان و اهواز و چندین شهر دیگر تبعیدکاری کردند.  
 
در این بیانیه آمده است: ماجرای بازداشتگاه‌های شخصی جنابعالی در تاریخ دولت‌های جمهوری اسلامی بی‌نظیر است در مقابل کمترین انتقاد به جنابعالی اعوان و انصار شما، منتقدین را در همین بازداشتگاه‌ها مورد بازجویی قرار می‌دادند آیا منظورتان از فضای باز سیاسی همین رفتار کمی باشد؟ »
 
صادق محصولی وزیر سابق کشور که انتخابات سال 1388 در زمان وزارت وی برگزار شد، اکنون از جمله اعضای جبهه پایداری است که بیش از همه موضع گیری سیاسی و انتخاباتی دارد .وی که همواره به عنوان سرمایه دار دولت عدالت خواه معروف بود و احتمالا اکنون سرمایه دار پایداری هاست به حمایت نرم و نسبی از مرتضوی برخاسته و اگر چه گفته نظر آنان این بوده که انتصاب مرتضوی در تامین اجتماعی به صلاح نبوده ، اما در عین حال جانب مرتضوی را می گیرد و می گوید : .اینکه آقای مرتضوی در فتنه مواضع محکمی داشت، سرجای خودش محفوظ است.یعنی ما وقتی یکی را رد می کنیم نمی توانیم خوبی هایش را منکر شویم. بنده وزیر کشور بودم و صادقانه به شما عرض می کنم که ایشان محکم ایستاده بود ولی این دلیل نمی شود که مواضع و اقدامات فعلی اش را بشوید.» پایداری ها هر چه به انتخابات نزدیک تر می شویم خود را بیشتر به دولت نزدیک می کنند و احتمالا در مورد جریانی که دیگران جریان انحرافی می خوانندش و آنان جریان حاشیه ساز با دولت به توافق می رسند. شاید انتخابات بیشتر روشن کند که پایداری ها همان دولت هستند با رنگ و لعابی متفاوت و موقتی .  
 
دعوای استخدام ها : روز مجلس به استاندارها می رسد؟
در حالی که مجلس طرح مهر آفرین که بر اساس آن به استانداران اجاز داده شده است که 4000 نفر را استخدام کنند را رد کرده است، استاندار تهران از استخدام 4000 نفر در تهران خبر داده است.  
خبازعضو هیات تطبیق مصوبات دولت با قانون، گفت: ما بر اساس این دلایل اصلاحیه مصوبه مهرآفرین را هم رد کردیم که به زودی با امضای رییس مجلس به دولت ابلاغ خواهد شد.
 وی ادامه داد: با رد این اصلاحیه توسط هیات تطبیق، از این پس استاندارانی که می خواهند این مصوبه را اجرا کنند باید پاسخگو باشند یعنی از این به بعد، استاندار مسئول است نه آقای رحیمی که این مصوبه را امضا کرده است.

خباز خاطرنشان کرد: مدیران اجرایی کشور باید هشیار باشند و از این پس ابلاغیه رییس مجلس در رد این مصوبه را اجرا کنند قانون یقه آنها را می گیرد.
مشحص نیست مجلس خواهد توانست در مقابل استانداران ایستادگی کند یا نه در مقابل آنان برای اجرای قانون هم عقب نشینی خواهد کرد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: akharinnews.com


مطالب داغ سایر بخشها:
سامانه جامع اجرای انتخابات 92 آماده شد
احمدی نژاد: تا ساعت 9 صبح 12 مرداد 92 کار می کنیم
پیام انتخاباتی رئیس اتاق بازرگانی
تنش در اتحادیه اروپا در خصوص مسلح کردن شورشیان سوری
عارف به نفع هاشمی و خاتمی کنار می‌رود/ حضور جدی دولت در انتخابات
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X