منابع خبری می گویند که وزیر امور خارجه پیشین آمریکا قصد دارد به شغل پردر آمد سخنرانی در مراسم و نشست های رسمی رو آورد.

 در حالیکه گمانه زنی ها در آمریکا درباره نامزدی احتمالی هیلاری کلینتون برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 ادامه دارد، وزیرخارجه پیشین آمریکا قصد دارد وارد شغل پردرآمد سخنرانی در مراسم و نشست های رسمی شود.
 
هیلاری کلینتون که به تازگی جای خود را به جان کری داده است، قصد دارد با شرکت "هری واکر" که ترتیب دهنده دعوت چهره های معروف به مراسم و نشست ها در مقابل دریافت مبالغ کلان است، قراردادی امضا کند تا بتواند از این راه به ثروت نجومی برسد.
 
بنا به گزارش شبکه ان بی سی آمریکا، بیل کلینتون شوهر وی با همین شرکت قرارداد داشته و گفته می شود تاکنون از راه سخنرانی و دعوت به مراسم مختلف بیش از 13 میلیون دلار به دست آورده است.
 
این در حالی است که گمانه زنی ها حاکی از آن است که هیلاری کلینتون به طور جدی در حال بررسی ورود خود به انتخابات ریاست جمهوری چهار سال آینده و نامزدی در انتخابات از سوی حزب دموکرات است.
 

هیلاری کلینتون


بنا به گفته چند منبع نزدیک به هیلاری کلینتون، وی خود را مشهورترین چهره زن جهان می داند و فکر می کند مقام ریاست جمهوری کاملا برازنده وی خواهد بود.

از سوی دیگر گفته می شود که هیلاری کلینتون در سودای کار تجاری و کسب ثروت نیز می باشد و می خواهد در دوران پس از وزارت خارجه با اعتبار سیاسی خود و شوهرش به میزان ثروت خود بی افزاید.
 
با این وجود ناظران می گویند ورود وی به امور اقتصادی و مالی می تواند اعتبار و چهره سیاسی وی را خدشه دار کرده و نقاط ضعفی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 برای وی به وجود آورد.

به گفته ناظران سیاسی، چهار سال زمان زیادی برای آماده شدن تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا به شمار نمی رود و اگر تصمیم کلینتون برای نامزد شدن در آن انتخابات قطعی شود، مصلحت سیاسی وی ایجاب می کند که سودای کسب ثروت و کار اقتصادی را کنار گذارده و وقت خود رابرای انتخابات 4 سال آینده صرف کند.

چهار سال پیش هنگامی که کلینتون با باراک اوباما برای نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2008 رقابت می کرد، شایعات بسیاری درباره عملکرد مالی و فساد اقتصادی وی و شوهرش بیل کلینتون مطرح بود که تبدیل به دردسری انتخاباتی شد.
 
باراک اوباما توانست در رقابت درون حزبی خانم کلینتون را شکست دهد و سرانجام پیروز انتخابات ریاست جمهوری 2008 شود.

تحلیلگران می گویند بی تردید هیلاری کلینتون با توجه به تجربه و درس های آن انتخابات به عرصه انتخابات 2016 گام خواهد نهاد.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: tabnak.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
نرخ انواع ارز در مرکز مبادلات ارزی امروز (1391/12/01)
تلاش دولت برای تایید صلاحیت مشایی
پیش فروش بلیت اتوبوس نوروزی آغاز شد
سوال از وزیر کشور منتفی شد
کشف جسد نماینده ربوده شده پارلمان روسیه در بشکه سیمان/ عکس
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X