با توجه به دوستان زیادی که در حوزه کارگری دارم ، هر روز خبرهای عجیب و غریب از ظلم وحشتناک صاحب شرکت ها و کارخانه دارها به این قشر زحمتکش و مظلوم می شنوم.

حجت الاسلام سید عباس سید نژاد از طلاب فعال در فضای مجازی در یادداشتی با نگاهی آسیب شناسانه به مشکلات جامعه و اعتراضات برخی اقشار؛ نوشته است:

یکی از انتقادهایی که به حوزه و طلاب وارد است، سطح دغدغه مندی آنان نسبت به اقشار مختلف جامعه است.اقشاری که شاید با یک سخنرانی و با یک تجمع یا حمایت معنوی طلاب بشود حقوق آنان را مطالبه کرد.

من همیشه پرسیدم چرا جامعه روحانیت هیچوقت بر علیه اختلاس ها تجمع نکردند؟!.... چرا باید اعتراضات جامعه روحانیت محدود به مسایل دینی و بین المللی باشد؟ مگر همین قشر قبل از انقلاب به خاطر مشکلات مردم به ویژه بخش معیشت، سخنرانی های اعتراض آمیز نداشتند؟

آیا باید این حرف منتقدان را قبول کنیم که "چون بخش مهم حاکمیت موجود، جامعه روحانیون هستند، مجبورند سکوت کنند؟" در حالی که واقعیت این نیست. واقعیت همان سطح دغدغه مندی ماهاست و این خیلی خطرناک است و متاسفانه این مشکل مثل موریانه پایه های جامعه را به دندان گرفته!

با توجه به دوستان زیادی که در حوزه کارگری دارم ، هر روز خبرهای عجیب و غریب از ظلم وحشتناک صاحب شرکت ها و کارخانه دارها به این قشر زحمتکش و مظلوم می شنوم؛ واقعا چه خبره در کشور؟ چه کسی باید حقوق اینها را مطالبه کند؟ جرات اعتراض هم ندارند بیچاره ها...

جمهوری اسلامی با تمام نقدها، اونقدر خوبی داره که بازم بهش ببالیم و افتخار کنیم. یاد بگیریم هیچوقت صفر و صد نباشیم!


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: parsine.com 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X