راز یک باغ‌وحش مخفی که بسیار زیبا طراحی شده بود، با بیش از 100 جانور وحشی در خمینی‌شهر فاش شد.

با افشای اطلاعاتی مبنی بر نگهداری تعداد زیادی جانور وحشی درون باغی در اطراف خمینی‌شهر اصفهان، محیط‌بانان به تحقیق در این زمینه پرداختند.رئیس اداره محیط زیست شهرستان خمینی شهر در این باره گفت: محیط‌بانان پس از مدتی بررسی نامحسوس و اطمینان از وجود جانوران وحشی، موضوع را به مقام قضایی اطلاع دادند.

حسین خادمی اظهار کرد: مأموران پس از هماهنگی با دادستان و دریافت نیابت قضایی وارد باغ شده و با یک باغ وحش تمام و کمال مواجه شدند که تعداد زیادی انواع پرندگان و پستانداران وحشی به صورت غیرمجاز در آن نگهداری می‌شدند.

در این باغ‌وحش 9 فلامینگو، 3 پلیکان خاکستری، 2 درنای طناز، 6 آنقوت، 4 تنجه، 2 گیلار، 2 طاووسک، 3 چنگر، 4 قوی گنگ، 2 قوی فریادکش، یک غاز پیشانی سفید، 2 قوی مشکی، 2 اردک تاجدار، 2 اردک بلوطی، 2 جغد، 7 عقاب صحرایی، 2 سارگپه، یک کبک، 13 باقرقره، 12 مرغ شاخدار، یک کمرکولی، 3 غاز هندی، یک بره آهو، 2 میمون و یک گرگ - هیبرید سگ گرگ - به دست آمد که صاحب باغ نیز در اختیار دادسرا قرار گرفت که پس از تکمیل تحقیقات و واریز جریمه به‌زودی از جنبه عمومی جرم محاکمه خواهد شد.

بنابر این گزارش، این جانوران تا زمان مشخص شدن مکان و شیوه انتقال در باغ‌وحش پنهان باقی مانده‌اند. پیش از این در یک سال گذشته چند باغ پرندگان غیرمجاز در شهرستان اسلامشهر، شاندیز مشهد و شهر شفت در استان گیلان شناسایی و گونه‌های موجود در آنها توقیف شده است.

 

منبع: ایسنا

 

 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X