مقام‌های مراکشی اعلام کردند که سه مظنون دیگر در ارتباط با قتل دو زن توریست اهل دانمارک و نروژ دستگیر شده‌اند که ارتباطی با داعش دارند.

ردپای داعش در قتل فجیع دو زن توریست اروپایی

مقام‌های مراکشی اعلام کردند که سه مظنون دیگر در ارتباط با قتل دو زن توریست اهل دانمارک و نروژ دستگیر شده‌اند که ارتباطی با داعش دارند.

دفتر تحقیقات مرکزی قضایی مراکش در بیانیه‌ای اعلام کرد که این سه مظنون در پایتخت دستگیر شده‌اند. همچنین مظنون دیگری روز سه شنبه دستگیر شد که با داعش ارتباط داشته است.

مقام‌های مراکشی گفته‌اند که اجساد این دو زن به نام‌های "لوزیا وستراگر یسپرسن" ۲۴ ساله از دانمارک و "مارن اولند"، ۲۸ ساله از نروژ روز دوشنبه توسط توریست‌های دیگر در بلندی‌های کوه‌های اطلس یافت شد.

نخست وزیر دانمارک گفت که این قتل با انگیزه قبلی صورت گرفته و اقدامی تروریستی است.

وی همچنین گفت که "هنوز هم نیروهای تاریکی هستند که می‌خواهند با ارزش‌های ما مقابله کنند و باید جلوی آنها گرفته شود."

در فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، نشان داده می‌شود که یکی از قربانیان در حالیکه جیغ می‌کشد، سرش توسط مردی بریده می‌شود. سرویس امنیت و اطلاعات دانمارک گفته که در حال بررسی این فیلم است.

در بیانیه این سرویس آمده است: این فیلم و تحقیقات اولیه صورت گرفته توسط مقام‌های مراکشی نشان می‌دهد که این قتل‌ها با داعش در ارتباط است.

سرویس تحقیقات جنایی ملی نروژ نیز اعلام کرد که قصد دارد تا این فیلم را از وبسایت‌ها حذف کند.

براساس گزارش دادستان کل مراکش، چهار مظنون دستگیر شده یک هفته پیش از این قتل‌ها، در پیامی ویدئویی بیعت خود را با داعش اعلام کرده بودند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X