news-top-1
seemorgh-All-Top-Content

بر اساس اسناد و مدارک ارائه‌شده در اتاق بازرگانی هلند، گوگل در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۹.۹ میلیارد یورو معادل ۲۲.۷ میلیارد دلار از طریق کمپانی محلی خود به برمودا منتقل کرده تا مالیات خارجی کمتری پرداخت کند

فرار مالیاتی ۲۳ میلیارد دلاری گوگل در اروپا

بر اساس اسناد و مدارک ارائه‌شده در اتاق بازرگانی هلند، گوگل در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۹.۹ میلیارد یورو معادل ۲۲.۷ میلیارد دلار از طریق کمپانی محلی خود به برمودا منتقل کرده تا مالیات خارجی کمتری پرداخت کند.

میزان پول منتقل‌شده توسط Google Netherlands Holdings BV چهار میلیارد یورو بیشتر از سال ۲۰۱۶ بوده است. مالیات پرداختی این شرکت طبق اسناد ۳.۴ میلیون یورو در هلند بوده است.{لینک}

سخنگوی گوگل در اظهارات رسمی گفت ما تمام مالیات خود را در کشورهای مختلف بر اساس قوانین آن کشور پرداخت کرده‌ایم و به‌طور متوسط در ده سال گذشته بیش از ۲۶ درصد در سطح جهان مالیات خود را داده‌ایم.

شرکت‌های تابعه گوگل در خارج از آمریکا درآمد حاصله را به شرکت Google Ireland Holdings ریخته که این شرکت دفتر مرکزی خود را در برمودا، جایی که هیچ مالیاتی پرداخت نمی‌شود، دایر کرده است.

درواقع با انتقال دارایی به برمودا، عملاً گوگل از پرداخت مالیات خود را معاف کرده است و این استراتژی این کمپانی آی‌تی در این سال‌ها بوده است. استراتژی موسوم به Double Irish, Dutch Sandwich اشاره به این دارد که پول در نهایت از اروپا و .. خارج شده و بدون پرداخت مالیات وارد آمریکا می‌شود و بدین ترتیب پول حاصله از شعبات خارجی بدون پرداخت مالیات وارد سیستم مالی کمپانی در آمریکا می‌شود.

به همین دلیل اتحادیه اروپایی تصمیم گرفت تا مانع از این شود که غول‌های آی‌تی پول خود را بدون پرداخت مالیات از این قاره خارج کنند و با فشار به ایرلند قرار شده تا از ۲۰۲۰ این روند متوقف شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir

 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
نماینده مجلس: دختر ۱۵ ساله کودک نیست
حسن نوروزی سخنگو کمیسیون حقوقی و قضایی به بار روانی عبارت «کودک همسری» اشاره کرد و گفت دختر ۱۵ ساله کودک نیست و آمادگی پذیرش مسئولیت زندگی را دارد و ما باید برای دختران طالب شوهر یک فکری بکنیم نه اینکه مانع ازدواج دیگران هم شویم. ما در کمیسیون حقوقی و قضایی…
news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X