سرپرست استانداری گلستان می‌گوید هیچ فرد و خانواده‌ای را در آق‌قلا مجبور به بازگشت به منزل نكرده‌اند و اگر کسی مشکلی دارد و می‌خواهد همچنان در اسکان موقت باقی بماند، می‌تواند بازگردد

تکذیب اجبار سیل‌زدگان برای بازگشت به خانه

سرپرست استانداری گلستان می‌گوید هیچ فرد و خانواده‌ای را در آق‌قلا مجبور به بازگشت به منزل نكرده‌اند و اگر کسی مشکلی دارد و می‌خواهد همچنان در اسکان موقت باقی بماند، می‌تواند بازگردد.

امروز ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که فردی در آن ادعا می‌کرد او را از اسکان موقت به اجبار به منزل بازگردانده‌اند و چادرهای هلال‌احمر را نیز از او پس گرفته‌اند. اما میرمحمد غراوی، سرپرست استانداری گلستان چنین اتفاقی را رد و تأکید می‌کند اجباری برای بازگشت افراد به منازلشان وجود ندارد.

او اضافه می‌کند: ما یک سالن ورزشی در آق‌قلا داریم که هنوز حدود ۱۰۰ نفر در آن اسکان دارند. اما بسیاری از افرادی که در اسکان موقت بودند به خانه‌های خود بازگشته‌اند یا در حیاط منزل خود در چادر‌هایی که هلال‌احمر به آنان داده است، به سر می‌برند.

غراوی می‌گوید اکنون معابر آق‌قلا از گل‌ولای پاکسازی شده و بسیاری از افراد داوطلبانه به منازل خود بازگشته‌اند و کسی آنان را مجبور نکرده است. آن‌هایی هم که دوست داشتند بمانند ما مانع آن‌ها نشدیم. الان هم روبه‌روی فرمانداری اسکان موقت داریم.

او توضیح می‌دهد: اگر کسی تمایل دارد همچنان در اسکان موقت بماند ما مشخصاتش را بررسی می‌کنیم و اگر تأیید شد منزلش آسیب دیده و قابل سکونت نیست، حتماً اسکان موقت می‌شود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X