سبحانی‌فر گفت: مزیت این است که به فضاهایی که شرایط برابری برقرار است، حتماً وارد شویم و با مخالفان و معاندان مقابله کنیم. پیش از این هم صحبت شده بود که توییتر را می‌توان مدیریت کرد و مدیریت آن نسبت به شبکه‌های دیگر مناسب است؛ اگر توییتر فیلتر نباشد، افراد بیشتری می‌توانند در این فضا اطلاعات بگذارند و استفاده کنند

نماینده سبزوار: توئیتر را رفع فیلتر کنید

رمضانعلی سبحانی‌فر، نماینده سبزوار و عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، ضمن اشاره به فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی، گفت: طبیعی است که فیلتر کردن شبکه‌هایی که گزینشی و انحصاری عمل می‌کنند و معاند هستند و تلاش‌شان این است که ضد ارزش‌های دینی و علیه امنیت ملی ما اقدام کنند، ضرورت دارد.

او ادامه داد: اما برخی شبکه‌ها فضایی ایجاد کرده‌اند که همه می‌توانند از آن استفاده کنند و استفاده هم می‌کنند، بنابراین استفاده از این شبکه‌های اجتماعی یک فرصت است و نباید ما میدان را خالی کنیم، بلکه باید از این میدان‌ها به نفع کشور، مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران بهره بریم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: افراد داخلی و خارجی در برخی از شبکه‌های اجتماعی‌ای که در کشورمان فیلتر است مباحثی را مطرح می‌کنند که این مباحث بی‌پاسخ است. افراد مقید و کسانی که می‌توانند مقابله کنند و اطلاعاتی در آن شبکه‌ها بگذارند و اطلاع‌رسانی بیشتری داشته باشند، با فیلترینگ این شبکه‌ها از این امکان محروم شده‌اند. بنابراین به نظر می‌رسد با فیلتر کردن شبکه‌های مجازی مانعی برای حضور افراد مقید به منظور پاسخ‌دهی و اطلاع‌رسانی در این شبکه‌ها ایجاد کرده‌ایم و این به نفع ما نیست.

سبحانی‌فر گفت: مزیت این است که به فضاهایی که شرایط برابری برقرار است، حتماً وارد شویم و با مخالفان و معاندان مقابله کنیم. پیش از این هم صحبت شده بود که توییتر را می‌توان مدیریت کرد و مدیریت آن نسبت به شبکه‌های دیگر مناسب است؛ اگر توییتر فیلتر نباشد، افراد بیشتری می‌توانند در این فضا اطلاعات بگذارند و استفاده کنند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir

 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X