سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

وزیر خارجه کشورمان در مصاحبه‌ای با شبکه یورونیوز به غرب اعلام کرد میان همکاری و تقابل تنها یک راه‌حل را انتخاب کند.

محمد جواد ظریف در مصاحبه‌ای با شبکه‌ یورونیوز در لیسبون اعلام کرد ایران آماده بازگشت به غنی‌سازی بدون هیچ محدودیتی است، مگر آنکه غرب در مسیر همکاری و به نتیجه رساندن توافق و لغو تمام تحریم‌ها حرکت کند.وی با هشدار درباره لغو تدریجی تحریم‌ها توسط اتحادیه اروپا، سازمان ملل و آمریکا گفت: ما می‌توانیم مسیر مواجهه و یا همکاری را پیش روی خود داشته باشیم. نمی‌توان اندکی از هر دو مسیر را داشت.وزیر خارجه کشورمان درباره مذاکرات میان ایران و 1+5 در لوزان گفت: مذاکرات با هدف دستیابی به دو هدف صورت گرفت. اولین هدف اطمینان از صلح‌آمیز ماندن برنامه هسته‌ای ایران و مورد دوم لغو تمام تحریم‌ها بود و از دید ما هر دو هدف منطقی بود زیرا ایران هرگز به دنبال تولید سلاح هسته‌ای نبوده است. و حرکت به این سمت برای ما مشکل نبود و تحریم‌ها در این فرآیند به هیچکس کمک نکرد.وی در ادامه به این مسئله اشاره کرد که برخی از کشورهای غربی به تحریم‌ها به دید سرمایه می‌نگریستند که نباید به راحتی آن را از دست داد و همین موضوع کار را پیچیده می‌کرد. به اعتقاد وی تفاسیر مختلف درباره جنبه‌های مختلف راه‌حل نهایی وجود داشت اما امکان تمرکز بر روی تمام راه‌حل‌های مشکلات موجود بود.

ظریف درباره نحوه حل مشکلات باقیمانده در 3 ماه آتی گفت: ما درمورد لغو تدریجی تحریم‌ها صحبت نمی‌کنیم. متاسفانه آمریکا صحبت درباره این مسئله با استفاده از عبارت "تحریم‌های فازبندی شده" را آغاز کرد. اگر بیانیه مشترک را مطالعه کنید کلمه "تعلیق" و " فاز" را در متن آن نخواهید دید. مشخص است که تمام تحریم‌های مالی و اقتصادی لغو خواهند شد. روزی که به توافق برسیم به شورای امنیت خواهیم رفت و شورای امنیت قطعنامه‌ای را تصویب خواهد کرد که تمام قطعنامه‌های پیشین را لغو خواهد کرد و راه را برای لغو تمام تحریم‌ها فراهم خواهد کرد.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:tasnimnews.com

 

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/02/31قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/02/31

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴ میلیون و ۶۱۷ هزار تومان و قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۱۲ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X