نماینده تهران در مجلس خواستار انتشار فکت شیت ( گزاره برگ) ایرانی شد و گفت: هفته آینده سوال از محمد جواد ظریف را مطرح می کنیم. رسایی گفت: ظریف می گوید وقتی که توافق علنی شود، فکت شیت را منتشر می کنیم. 

حمید رسایی نماینده تهران در مجلس خواستار انتشار فکت شیت ( گزاره برگ) ایرانی شد و گفت: هفته آینده سوال از محمد جواد ظریف را مطرح می کنیم.

حمید رسایی در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی دو هفته قبل در جلسه غیر علنی اعلام کرد که رهبر معظم انقلاب تیم مذاکره کننده را مکلف به ارائه فکت شیت کرده است. آقای ظریف در همان جلسه اعلام کرد که ما در حال تهیه فکت شیت بودیم و آن را در آینده منتشر می کنیم.

رسایی ادامه داد: دو روز پس از آن جلسه غیرعلنی، رهبر معظم انقلاب مطالبه شان را در دیدار با مداحان علنی کردند و فرمودند ما مطلب محرمانه ای نداریم و به مسئولان گفته ام که مردم و نخبگان را از جزئیات و واقعیات مطلع کنند. این موضوع مصداق همدلی است.وی گفت: دو هفته از این موضوع گذشته است و نه تنها دولت و تیم مذاکره کننده فکت شیت را منتشر نکرده است بلکه اظهارنظر آنها نشان می دهد که نمی خواهند این کار را انجام دهند. آیا مجلس باید در برابر این موضوع سکوت کند؟

وی ادامه داد: دو ساعت وقت 250 نماینده مجلس چقدر ارزش دارد؟ امضای 213 نماینده مجلس چقدر ارزش دارد؟ قیمت گذاری کنید. نمایندگان در راستای انتشار فک شیت ایرانی بیانیه ای امضا کرده اند ولی با این حال هنوز فک شیت منتشر نشده است.رسایی گفت: ظریف می گوید وقتی که توافق علنی شود، فکت شیت را منتشر می کنیم. می گویند هنوز توافقی صورت نگرفته که فکت شیت را منتشر کنیم. پس این همه ساز و دهل برای چه بود؟

رسایی اظهار داشت: روحانی در سفر به استان گیلان اشاره کرد مذاکره تمام نشده که جزئیات آن منتشر شود. مذاکره آداب خود را دارد. آقای روحانی انشالله متوجه نبودید که این حرف را زدید.وی ادامه داد: سایت رسمی مقام معظم رهبری در طول هفته گذشته 3 بار موضوع سخنرانی ایشان در دیدار با مداحان را بازخواهی کرده است، یعنی باید این موضوع مطالبه شود. 213 نماینده مجلس بیانیه نوشتند که فکت شیت منتشر شود.

وی در ادامه این سوال را مطرح کرد که چرا به مردم نمی گویند که چه چیزی قرار است بدهیم و چه چیزی قرار است، بگیریم؟ چرا نمی گویند وضعیت تحریم ها به چه صورت خواهد بود؟رسایی ادامه داد: لاوروف هم گفته است که فکت شیت آمریکایی ها واقعیت دارد،. آقای ظریف! با انتشار فکت شیت باید پاسخ قاطعی به آنها داد.

وی گفت: صحبت های روحانی و ظریف تناقض دارد و این تناقض ها هیچ فایده ای ندارد. ما سوال از ظریف را هفته آینده مطرح می کنیم و اگر قانع نشویم سوال از رییس جمهور در این مورد باید مطرح شود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی بامداد جمعه گفت فکر نمی‌کند نیازی به اعزام نیرو به منطقه خاورمیانه وجود داشته باشد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس

بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد…

پربیننده ترین اخبار
ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی بامداد جمعه گفت فکر نمی‌کند نیازی به اعزام نیرو به منطقه خاورمیانه وجود داشته باشد

 
X