سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

بنیامین نتانیاهو در یک جلسه بلند پایه امنیتی اعلام کرده بزرگترین نگرانی‌اش درباره مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 این است که ایران به تعهدش به توافق وفادار خواهد ماند.

باراک راوید، خبرنگار روزنامه هاآرتص به نقل از دو مقام رسمی که نخواسته اند نامشان فاش شود گزارش داد، بنیامین نتانیاهو در یک جلسه بلند پایه امنیتی اعلام کرده بزرگترین نگرانی‌اش درباره مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 این است که ایران به تعهدش به توافق وفادار خواهد ماند.
ابراز نگرانی نتانیاهو این بوده که پس از 10 یا 15 سال جهان دیگر توجهی به ایران نمی کند و در آن زمان ایران قادر به ساخت بمب خواهد بود.
به نظر می رسد نگرانی اعلام نشده دیگر نتانیاهو این است که در 10 تا 15 سال آینده نگرانی اصلی اسرائیل بمب هسته ای ایران نخواهد بود و در نتیجه فلسفه وجودی سیاست نتانیاهو و تصور بنیادین وی که یهودیان دائما در معرض نابودی هستند فرو می پاشد.
این همچنین وی را ملزم می‌ کند که درباره بحث مذاکرات صلح تصمیم‌گیری کند. اگر ایران برای ده تا 15 سال قادر به ساخت بمب نباشد و زمان گریز ایران یک سال شود اسرائیل توجه نظامی، سیاسی و اقتصادی خود را باید به مسیر دیگری و موضوعاتی غیر از آنچه که نتانیاهو -با گفتن " اما ایران"‌- از آنها اجتناب می‌کرد معطوف کند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:tasnimnews.com



 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
فوری/ انفجار در پایتخت عراقفوری/ انفجار در پایتخت عراق

رسانه ها از وقوع انفجار در بغداد پایتخت عراق خبر دادند

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X