رئیس جمهور سوریه با توصیف ایران به عنوان اصلی‌ترین متحد منطقه‌ای دمشق، گفت: نظامیان ایران در سوریه حضور ندارند.

بشار اسد در گفت‌ وگو با شبکه تلویزیونی فرانس دو در پاسخ به پرسشی درباره حمایت راهبردی ایران و حزب الله گفت :هیچ‌ کشوری حق ندارد بدون دعوت در مناقشه سوریه دخالت کند. ما از حزب‌ الله دعوت کرده‌ایم، اما از ایرانی‌ها نه. نظامیان ایرانی در سوریه حضور ندارند و آنان هیچ نیرویی اعزام نکرده اند.وی تاکید کرد: ارتباط نظامی ایران و سوریه در راستای همکاری موجود به مدت‌ها قبل بازمی گردد، فرماندهان و افسران میان دو کشور رفت و آمد می‌ کنند و این موضوع با مشارکت در نبردها تفاوت دارد.

رئیس جمهور سوریه درباره ائتلاف بین‌ المللی به رهبری آمریکا علیه گروه دولت اسلامی نیز گفت:کشورهای تشکیل‌ دهنده این ائتلاف تاکنون جدی نبوده اند و به هیچکس در این منطقه کمک نمی‌ کنند.رئیس جمهور سوریه در ادامه گفت: تروریست ها با حمایت غربی ها به داخل سوریه نفوذ کردند.

بشار اسد تصریح کرد: آنان حمله به غیرنظامیان را آغاز و اموال دولتی و خصوصی را تخریب کردند. همه این اسناد بر روی اینترنت موجود است و خود آنان بودند که این ویدئوها را منتشر کردند و نه ما. وظیفه ما به عنوان دولت، دفاع از جامعه و شهروندانمان است.

وی تصریح کرد: چگونه دولت یا رئیس جمهوری که رفتاری خشونت بار با ملت خود داشته و شهروندان خود را کشته و رو در روی قویترین کشورها و جریان های سیاسی جهان -که از پول های نفت کشورهای حاشیه خلیج فارس برخوردارند- ایستاده است، چگونه چنین رئیس جمهوری می تواند چهار سال مقاومت کند. آیا ممکن است حمایت مردم را به همراه داشته باشید در حالی که با آنان رفتاری خشونت بار دارید؟


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: خبرگزاری صدا و سیما 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X