ناگفته های سعید جلیلی از تحریم های ایران چیست؟

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: اعتماد نداشتن به آمریکا توهم نیست بلکه این واقعیت براساس تجربه چندین ساله کسب شده است.

سعید جلیلی در همایش تحلیلی مبانی گفتمان اصولگرایان و بررسی مسائل روز در مسجد قرآن بوشهر افزود: همچنین ادعای آمریکایی ها مبنی بر روی میز بودن گزینه نظامی علیه ایران واقعیت ندارد و بیشتر شبیه به یک لاف بزرگ است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: آمریکایی ها بر خلاف توافقات صورت گرفته در ژنو بعضی از مفاد آن توافق نامه را نقض کرده اند.

جلیلی گفت: در سفری که به یکی از کشورهای اروپایی داشتم وزیر خارجه آن کشور که به نوعی غول اقتصادی نیز محسوب می شود مدعی شد اگر فشارهای آمریکا به ایران بر کشور خودش اعمال می شد شش ماه بیشتر دوام نمی آورد.

وی افزود: پیش از انقلاب اسلامی قرارداد ساخت هشت نیروگاه هسته ای در بوشهر با هدف تولید برق منعقد شد ولی آمریکایی ها با سرنگونی رژیم دیکتاتوری پهلوی و روی کار آمدن نظام مردم سالار جمهوری اسلامی مانع اجرای این قرارداد و ساخت نیروگاه هسته ای بوشهر شدند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مذاکرات هسته ای یادآورشد: برخی از کشورهایی که خودشان چندین هزار کلاهک هسته ای دارند از هسته ای شدن ایران هراس دارند.

وی گفت: کشورهای غربی خودشان نیز به اینکه ایران بمب هسته ای ندارد واقف هستند ولی با این حال مدعی هستند که ترس از دستیابی ایران به بمب هسته ای دارند.

جلیلی یادآورشد: غربی ها ادعای خود نسبت به موضوع هسته ای ایران را در قالب عنوان جامعه جهانی مطرح می کنند ولی دیدگاه دو سوم کشورهای عضو جنبش عدم تعهد مبنی بر حمایت از فعالیت هسته ای جمهوری اسلامی ایران را نادیده می گیرند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: به مدت 27 روز مردم یمن توسط آل سعود به خاک و خون کشیده شدند ولی شاهد هیچ گونه محکومیت این جنایت ها از سوی غربی ها نبودیم.

وی گفت: کشورهای غربی همیشه سعی در پوشاندن پیروزی های جمهوری اسلامی داشته اند.

جلیلی با بیان این که مبارزه هر ملت موفقیت و پیشرفت آن کشور را در پی دارد، گفت: غربی ها بخوبی این نکته را درک کرده اند که کشور ایران در هر صحنه ای که حضور یافته پیروز بوده است.

وی با تجلیل از نقش افرینی مردم استان بوشهر در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی افزود: این استان با دلاومردی مردمان غیورش یادآور خاطرات بزرگی برای ملت ایران است.

 

 

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع : irna.ir

 

 

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X