وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با بیان اینکه نگارش متن توافق جامع هسته‌ای در جریان است، گفت با این حال هنوز کار دشوار و پرانتزهایی بسیاری باقی مانده است.

 محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد روز دوشنبه گفت کار نگارش متن توافق هسته‌ای، موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در حال پیشرفت است.آقای ظریف این اظهارات را همزمان با ادامه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 در شهر نیویورک آمریکا مطرح کرد.وی در پیامی در توئیتر نوشت: «نگارش توافق هسته‌ای به پیش می‌رود. کار دشوار و پرانتزهای بسیاری باقی مانده است.»

اشاره آقای ظریف به پرانتزهای باقی‌مانده، نکات و مواردی است که هنوز طرفین بر سر آن‌ها اختلاف نظر داشته و نتوانسته‌اند به نقطه مشترکی برسند.

وزیر امور خارجه همچنین نوشته است: «مصمم هستیم که به این بحران ساختگی پایان داده و افق‌های جدیدی بگشائیم.»

بر اساس دومین تمدید برنامه اقدام مشترک، ایران و 6 کشور متعهد شده‌اند تا 30 ژوئن (9 تیر ماه) به توافق جامع دست یابند.

طرفین روز 13 فروردین امسال پس از 9 روز مذاکره در شهر لوزان سوئیس، بیانیه‌ای صادر و اعلام کردند که بر سر رئوس اصلی توافق جامع، به تفاهم رسیده‌اند. ایران و 1+5 از آن زمان در تلاشند تا جزئیات توافق جامع را نهایی کنند.

 

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com

 

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
حمله هوایی ترکیه به شمال عراق حمله هوایی ترکیه به شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‎ای از انهدام مقر تسلیحاتی، پناهگاه و انبارهای مهمات متعلق به گروه تروریستی پ‌ک‌ک در عملیات نیروهای هوایی این کشور به شمال عراق خبر داد

 
X