رییس پژوهشکده گداخت هسته‌ای در بخشی دیگر از سخنانش شش طرح کلان این پژوهشکده را معرفی کرد که می‌توانند جایگاه کشور را در این زمینه در سطح جهان تثبیت نمایند و به دستیابی به گداخت هسته‌ای نزدیک کند


 رییس سازمان انرژی اتمی ایران با همراهی جمعی از معاونان و مدیران سازمان و شرکت‌های وابسته عصر دوشنبه (14 اردیبهشت‌ماه جاری) از آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های موفق پژوهشکده گداخت هسته‌ای پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای بازدید کرد.

این بازدید با هدف توسعه همکاری‌های علمی و فنی شرکت‌های وابسته و توانمند سازمان و پژوهشکده‌های سازمان صورت گرفت.

در ابتدای این بازدید رییس پژوهشکده تاریخچه‌ای از فعالیت‌های سازمان در زمینه گداخت هسته‌ای ارائه کرد.

وی در بخشی از سخنانش با اشاره به انجام طرح ملی گداخت هسته‌ای، دستیابی به دانش و تجربه مدیریت طرح‌های کلان، تربیت نیروی انسانی متخصص، ترسیم نقشه‌راه گداخت کشور و خودباوری را از نتایج اجرای این طرح برشمرد و افزود: اکنون دانش گداخت هسته‌ای بومی شده است و ما قادریم به هر هدفی که در این زمینه تعریف شود دست یابیم.

رییس این پژوهشکده با اشاره به خطر اتمام سوخت‌های فسیلی و سرمایه‌گذاری که کشورهای بزرگ در این زمینه انجام داده‌اند، سرمایه‌گذاری در حوزه گداخت هسته‌ای را موضوعی حیاتی دانست که اگر کاری اساسی انجام نشود، آیندگان این کشور ما را شماتت خواهند کرد.

رییس پژوهشکده گداخت هسته‌ای در بخشی دیگر از سخنانش شش طرح کلان این پژوهشکده را معرفی کرد که می‌توانند جایگاه کشور را در این زمینه در سطح جهان تثبیت نمایند و به دستیابی به گداخت هسته‌ای نزدیک کند.

دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رییس‌جمهور و و هیات همراه در این بازدید از آزمایشگاه‌های فعال پژوهشکده نظیر آزمایشگاه توکامک دماوند، آزمایشگاه پلاسمای کانونی دنا، آزمایشگاه پلاسمای کانونی 50 ژول، آزمایشگاه ابررسانا و سیستم‌های گرمایشی و زمستیک گداخت هسته‌ای و آزمایشگاه طیف‌سنج جرمی دیدن کرده و توضیحات علمی و فنی مسوولان پروژه‌ها را شنیدند.

 

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir

 

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/03/05 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/03/05

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴ میلیون و ۷۶۷ هزار تومان و قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۲۹ هزار و ۶۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است

 
X