سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

معاون بین‌الملل و سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: به طور کلی بازرسی‌های آژانس از ایران دارای یک روند مستمر است و در چارچوب پادمان و همچنین پروتکل الحاقی (در صورتی که مورد پذیرش ایران قرار گیرد) خواهد بود.

"بهروز کمالوندی" معاون بین‌الملل و سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره روند بازررسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران اظهار داشت: به طور کلی بازرسی‌های آژانس از ایران دارای یک روند مستمر است و در چارچوب پادمان و همچنین پروتکل الحاقی (در صورتی که مورد پذیرش ایران قرار گیرد) خواهد بود.

وی ادامه داد: اجرای پروتکل الحاقی نیاز به تصویب مجلس شورای اسلامی دارد و در صورت همکاری بلندمدت بین ایران و آژانس، در برابر اعمال حقوق کشورمان باید شفاف‌سازی نماییم و این مسئله تنها مربوط به ایران نخواهد بود و تمام کشورهایی که با آژانس قرارداد امضا می‌کنند مورد بازرسی قرار خواهند گرفت.

کمالوندی افزود: آمریکایی‌ها پروتکل الحاقی را امضا کرده‌اند و از تاسیسات هسته‌ای آنها نیز بازرسی می‌شود و تمام کشورهایی که عضو آژانس هستند تا ابد مورد بازرسی‌های سرزده قرار می‌گیرند.

معاون بین‌الملل تصریح کرد: در مجموع از آنجایی که ما چیزی برای پنهان کردن نداریم به آژانس اجازه داده‌ایم تا از تاسیسات هسته‌ای کشورمان بازدید نمایند.

وی ادامه داد: چیزی به عنوان بازدید از تاسیسات نظامی وجود ندارد و غربی‌ها با توجه به ابهاماتی که از گذشته دارند تقاضای یکسری اطلاعات و دسترسی‌هایی را داشتند که برای آن نیز چارچوبی مشخص کردیم.

کمالوندی تاکید کرد: همکاری‌های ایران و آژانس در قالب همکاری‌های گام به گام خواهد بود، در این همکاری‌ها هیچ صحبتی از دسترسی به سایت‌های نظامی نشده است اما اگر ابهاماتی داشته باشند به آن گوش کرده و تلاش می‌کنیم ابهاماتشان را برطرف کنیم.

 

گردآوری:گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:afkarnews.ir

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
جزئیات طرح ناسا برای سفر به ماه اعلام شدجزئیات طرح ناسا برای سفر به ماه اعلام شد

براساس طرح ناسا، فضانوردان ۲۰۲۴ میلادی به ماه می روند و در ۲۰۲۸ ساخت ایستگاه در ماه آغاز می شود

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X