سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که "علی لاریجانی در سال پایانی فعالیت مجلس نهم مجدداً در جایگاه ریاست مجلس تثبیت می‌شود"، پیش‌بینی کرد که آخرین انتخابات هیأت رئیسه مجلس نهم با حداقل تغییر همراه شود.

مهدی هاشمی اظهار کرد: به نظر می‌رسد ما حداقل تغییر را در انتخابات هیأت رئیسه مجلس خواهیم داشت به دلیل این‌که امسال سال آخر فعالیت مجلس نهم است و شاید نیاز به این باشد که کارها با ثبات بیشتری پیش برود تا ان‌شاءالله بتوانیم در سال آخر دستاوردها و نتایج کامل‌تری را از این دوره جمع‌بندی و به مردم ارائه کنیم.

وی همچنین گفت: طبیعتاً رقابت‌هایی برای کرسی‌های هیأت رئیسه در این انتخابات وجود خواهد داشت اما بعید است تغییرات عمده‌ای اتفاق بیفتد.

وی درباره احتمال تغییر در هیأت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز گفت: باید ببینیم عملکرد هیأت رئیسه‌ها چطور بوده است. همان‌طور که نمایندگان برای انتخاب اعضای هیأت رئیسه به عملکرد آن توجه می‌کنند در مورد کمیسیون‌ها نیز چنین وضعی حاکم است. اما به نظر نمی‌رسد تغییرات عمده و قابل توجهی وجود داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به سوالی در مورد تأثیر انتخابات هیأت رئیسه و کمیسیون‌ها در رأی‌آوری افراد در انتخابات آینده مجلس خاطرنشان کرد: هرکس در هر جایگاهی که تلاش کند و موثر و مفید باشد می‌تواند نظر مردم را جلب کند. در این زمینه عملکرد شخصی نمایندگان و نوع ارتباط آن‌ها با مردم خیلی موثر است و انتخابات گذشته مجلس هم نشان داد که مردم افراد را تک تک گزینش می‌کنند و لیستی رأی نمی‌دهند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
تهدید ترامپ: این رسما پایان ایران خواهد بود!تهدید ترامپ: این رسما پایان ایران خواهد بود!

رئیس جمهور آمریکا در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران در حساب توئیتری خود نوشت که هرگز ایالات متحده آمریکا را دوباره تهدید نکنید

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X